Outsourcing księgowości – korzyści

fot. nadesłane

Każde przedsiębiorstwo wie, jak ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania jest prowadzenie księgowości. Praca księgowego polega na dbaniu o finanse oraz inne sprawy administracyjne. Współcześnie coraz bardziej popularną praktyką jest outsourcing księgowości, czyli przekazanie zewnętrznej firmie obsługi księgowej. Sprawdźmy, jakie korzyści dla firm daje korzystanie z tej usługi.

Komu polecany jest outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości skierowany jest zarówno dla mniejszych i większych firm, które oczekują obsługi księgowej w różnych zakresach.

Korzyści z outsourcingu usług księgowych

  • redukcja kosztów funkcjonowania firmy

Przedsiębiorstwo może zaoszczędzić na sprawach technicznych (sprzęt komputerowy, zakup oprogramowania), logistycznych i kwestiach związanych z zatrudnieniem księgowego.

  • profesjonalna obsługa przez wykwalifikowanych specjalistów dysponujących aktualną wiedzą

Firmy oferujące outsourcing księgowości zatrudniają najlepszych pracowników, którzy posiadają doświadczenie i odpowiednie kompetencje. Usługę tę świadczy warszawskie biuro rachunkowe Mac Accounting, która proponuje swoim klientom trzy rodzaje pakietów obsługi księgowej, w zależności od ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań (pakiet podstawowy, pakiet rozszerzony, pakiet premium).

  • przedsiębiorstwo może skoncentrować się wyłącznie na swojej głównej działalności

Powierzenie księgowość oraz administracji kadr i płac wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej pozwala przedsiębiorstwu na skupieniu całej swojej uwagi na głównej działalności. Współpraca z firmą outsourcingową zapewni wsparcie dla trudnych zadań związanych z finansami i administracją.

  • przekazanie odpowiedzialności firmie zewnętrznej

Outsourcing księgowości znacząco ogranicza odpowiedzialność prawną kierownictwa. Firma zewnętrzna odpowiada za wszystkie ewentualne błędy księgowe.

  • gwarancja ciągłości pracy oraz oszczędzanie czasu

Przedsiębiorstwo korzystające z outsourcingu księgowości nie musi tracić czasu na kontrolowanie prac księgowych, zajmować się prowadzeniem i rozwojem tego działu.

  • gwarancja poufności danych finansowych i pracowniczych

Firmy zewnętrzne są zobowiązane do zachowania poufności związanej ze sprawami przedsiębiorstwa.

  • uzyskanie dostępu do nowoczesnych technologii informatycznych zarządzania finansami

Firmy outsourcingowe dysponują najlepszym sprzętem i programami finansowo-kadrowymi.

  • stały dostęp do danych firmy

Moduł Pulpit Menadżera to specjalne narzędzie, dzięki któremu właściciel przedsiębiorstwa ma stały dostęp do danych finansowych czy kadrowych. Specjaliści z firmy Mac Accounting zaznaczają, że program ten umożliwia ich przeglądanie przez Internet 24 godziny na dobę.

  • dostęp do dowolnych analiz i raportowania

Pozwala na to moduł Business Intelligence dający dostęp do kompleksowych informacji niezbędnych do monitorowania i zarządzania przedsiębiorstwem. Firmy korzystające z tego narzędzia otrzymują rzetelną i szybką i aktualizację danych dotyczących wielu aspektów swojej działalności.

Outsourcing księgowości to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które daje wiele wymiernych korzyści dla przedsiębiorstw. Zlecanie kompleksowej obsługi księgowej zewnętrznej firmie zwiększa efektywność ich funkcjonowania oraz daje możliwość skupienia całej swojej uwagi tylko na głównej działalności.

Komentarze
PODZIEL SIĘ