Jak korzystnie i bezpiecznie przelewać pieniądze za granicę?

fot. nadesłane

Bezpieczeństwo podczas realizacji przelewów, szczególnie tych zagranicznych jest najważniejsze. W końcu nikt nie chce stracić pieniędzy, które przelewa na konto kontrahenta czy podczas wykonywania różnego rodzaju transakcji. Dzięki zabezpieczeniom wprowadzanym przez różne firmy, transakcje zagraniczne mogą być całkowicie bezpieczne.

Międzynarodowy obieg pieniędzy ma swoje korzenie w początkach bankowości. W poszczególnych krajach działają zautomatyzowane izby rozliczeniowe. Jednak, problem pojawia się przede wszystkim na poziomie globalnym, gdzie jeszcze nie wszystko jest tak dobrze uregulowane. Powstał jednak system SWIFT, dzięki któremu środki przechodzą z rąk do rąk dzięki sieci powiązań instytucji finansowych.

Najmniej problematyczne transakcje w euro

W związku z tym, że waluta euro jest powszechnie wykorzystywana w większości krajów, nie ma żadnych problemów z transakcjami wykonywanymi w tej walucie. Powstał Jednolity Europejski Obszar Płatności – SEPA, który obowiązuje od kilku lat. Dzięki niemu przesłanie pieniędzy pomiędzy dwoma bankami w Unii Europejskiej powinno być równie proste, co wysłanie krajowego przelewu. Przesłanie pieniędzy przy pomocy SEPA nie jest drogie. Operacja kosztuje zaledwie kilka złotych. Środki zazwyczaj przekazywane są na konto odbiorcy na drugi dzień roboczy, a więc bardzo szybko.

Kantory internetowe

Zarządzanie pieniędzy i różnymi walutami jest również możliwe dzięki kantorom online, które działają w profesjonalny sposób. Możemy korzystać z usług wymiany walut bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z kantorów godnych polecenia jest trejdoo.com. Jest to kantor, który dba o potrzeby swoich klientów. Pozwala na bezproblemową wymianę walut i pozyskanie pieniędzy w bardzo szybkim tempie. Dzięki temu, że użytkownicy mają obecnie dostęp do tak nowatorskich rozwiązań, mogą bardzo szybko pozyskać walutę, którą potrzebują do zapłaty za określona usługę. Marże za wykonywane transakcje, w przypadku kantorów internetowych, są zazwyczaj dużo niższe niż w przypadku kantorów stacjonarnych. W związku z tym, korzystnie z ich usług jest naprawdę korzystne pod wieloma względami.

 

Komentarze
PODZIEL SIĘ