„Jesus Christ Superstar” w Poznaniu. Koncertowe wykonanie musicalu na 1050 rocznicę chrztu Polski

fot. screen z youtube

Koncertowe wykonanie musicalu „Jesus Christ Superstar” Andrew L. Webbera zaprezentuje 16 kwietnia na poznańskim stadionie Teatr Muzyczny. Dwuczęściowe widowisko z okazji rocznicy chrztu Polski będzie mogło zobaczyć 20 tys. widzów.

Organizowane na stadionie wydarzenie ma być okazją do zaprezentowania wpływu dziedzictwa chrztu Polski na historię oraz wszystkie warstwy kultury, w tym kultury religijnej i popularnej.

– W pierwszej części zaplanowaliśmy przeprowadzenie multimedialnego quizu z udziałem publiczności, podczas którego zostanie wybrany „Człowiek 1050-lecia”. Przewiną się tam postacie ważne dla historii naszej państwowości: od Mieszka I po Lecha Wałęsę i Jana Pawła II – powiedział dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu Przemysław Kieliszewski.

aba/Kurier PAP

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Newsowy.pl" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.