Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert Mariusza Lubomskiego

Mariusz Lubomski- plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa.

Mariusz Lubomski jest potomkiem szlacheckiego rodu Lubomskich, którego jedna z gałęzi zamieszkuje w Toruniu, skąd artysta pochodzi. Zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie razem z zespołem „I z Poznania i z Torunia” w 1982. Zespół stał się znany dzięki piosence „Impreza w klubie harcerza”. Od tej pory występował w wielu klubach studenckich w całej Polsce.

Lubomski nagrał 4 albumy studyjne: „Śpiewomalowanie”, „Lubomski Conte’m”, „Konieczność miłości” i „Ambiwalencja” oraz 2 albumy koncertowe „Lubomski w Trojce” i „Lubomski w Trójce. Again”

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w sobotę 21 maja 2016 r. o godz. 18.00. Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w sekretariacie ŻDK.

news-foto2016 top

ŻDK

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.