Dekoracje na ścianę

fot. nadesłane

Najwyższy czas zmienić dekorację w salonie. Oto nasze propozycje dekoracji ściennych.

Od czasu do czasu chcemy zmienić coś w aranżacji jakiegoś pokoju w domu lub w firmie. Kiedy wszystko jest urządzone wg projektu, są to zazwyczaj aranżacje kompletne i niewiele da się zrobić. Wymiana mebli co kilka lat jest zbyt droga, pozostaje więc zmienić dekoracje. Mieszkając lub pracując w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach dość szybko przekonujemy się, że dekoracje czasami przeszkadzają, zagracają wnętrze i bywają po prostu usuwane. Jedyne wyjście w takim przypadku to dekoracja ściany.

W ofertach sklepów internetowych są całe serie bardzo ciekawych dekoracji wytwarzanych na zamówienie metodą wydruku wielkoformatowego. Są to wydruki ze zdjęć cyfrowych, o jakości fotograficznej, z wieloma ciekawymi opcjami kreowania produktu końcowego. Największe dekoracje, to fototapety ścienne, które mogą być klejone na całą ścianę, a nawet na dwie sąsiednie, obejmując narożnik pokoju. Wybór zdjęć do wydruku jako fototapeta jest bardzo duży, nie będzie problemu z doborem odpowiedniego motywu. Dodatkowo każde zdjęcie można kadrować zgodnie z proporcjami wymiarowymi końcowego wydruku oraz wybierać dowolny fragment ze zdjęcia. Fototapeta skomponowana w ten sposób będzie produktem unikatowym. Jeśli dodamy do tego znakomita jakość wydruku, żywe, nasycone kolory, mocny materiał podkładowy, standardowy proces klejenia jak dla zwykłych tapet, to zrozumiemy dlaczego fototapety stały się tak popularne.

Nie każdy zdecyduje się od razu na fototapetę na całą ścianę, zresztą z różnych powodów. Nie każdemu odpowiada zdominowanie wnętrza przez fototapetę, ale na to jest rada. Nie trzeba rezygnować z pięknej dekoracji, zamiast fototapety można z tego samego zdjęcia wydrukować obraz (galeria obrazów – https://www.fototapeta24.pl/obraz). Wydruk na powlekanym płótnie przypomina obrazy malowane przez artystów, ale w żadnym wypadku nie udaje dzieła sztuki. Drukowany obraz jest dekoracją wykonywaną na zamówienie, więc jego wymiary można dopasować do wolnego miejsca na ścianie. Podobnie wykonywane są plakaty, ale są to produkty znacznie tańsze. Dzięki temu można je wymieniać częściej, np. w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, czyli tam, gdzie jest taka potrzeba.

Podobnym produktem są naklejki, czyli fototapety samoprzylepne drukowane na folii. Z racji małej grubości do naklejania wymagają bardzo równej powierzchni, więc raczej nie nadają się na ściany (oferta – https://www.fototapeta24.pl/naklejka). Wykorzystywane są w kuchni do oklejania mebli i sprzętów kuchennych. Naklejki przyklejone pod szybę mogą z powodzeniem zastąpić na ścianie płytki ceramiczne. W przypadku dekorowania kuchni naklejkami samoprzylepnymi najważniejszy jest umiar.

Jeżeli ktoś nie jest przekonany do dekoracji wnętrza za pomocą fototapet lub obrazów, niech poszuka przykładów i inspiracji w internecie. Aranżacje prezentowane w sieci są możliwe do osiągnięcia przez każdego.

Komentarze