W czym pomaga glutamina?

fot. nadesłane

Glutamina jest coraz częściej używana przez kulturystów i sportowców. Stosowana jest najczęściej przed treningiem. Jak działa i jak wspomaga trening?

Aktywny tryb życia jako sposób na przetrwanie

Obecnie wraz z upływem czasu uprawianie różnego rodzaju sportów oraz prowadzenie aktywnego trybu życia ma coraz więcej zwolenników. W większości przypadków, aby osiągnąć jakiś sukces w sporcie niezbędna jest odpowiednia dieta, jednak nie zawsze mamy możliwość lub po prostu zapominamy, aby ją stosować? Co, wtedy? Na pewno nie jest to koniec świata, bo obecnie na rynku istnieje wiele suplementów i odżywek, których stosowanie pomoże nam w uzupełnieniu wszystkich niezbędnych składników oraz zwiększy wytrzymałość naszego organizmu. Jednak trzeba wiedzieć, że sens stosowania odżywek jest tylko wtedy, gdy trenujemy regularnie, bowiem wtedy możemy zauważyć naprawdę zadowalające efekty. Jednym z rodzajów odżywek dla sportowców są te z glutaminą. Dobre odżywki tego typu znajdują się w sklepie centrumodzywek.net.

Glutamina – jak działa?

Jak one działają i w jaki sposób wpływają na nasz organizm? Glutamina jest aminokwasem, który stosują osoby chcące zwiększyć swoją masę mięśniową. W naszych organizmach aminokwas ten znajduje się we krwi oraz mięśniach. Ponadto znajdziemy ją w szpinaku oraz nabiale. Tak jak już wcześniej było wspomniane występuje ona także w postaci suplementów. Czy odżywki te są skuteczne? Odpowiedź brzmi tak. Przeprowadzone, liczne badania wykazały, że zaledwie po miesiącu przyjmowania dodatkowych dawek glutaminy osoby ćwiczące regularnie zauważyły znaczny przyrost masy mięśniowej. Jej stosowanie pozytywnie wpływa także na funkcjonowanie naszego mózgu oraz nerek. Poziom glutaminy z czasem spada i jest to normalny proces, jednak aby nie przyjmować odżywek zbyt często można spożywać w trakcie wysiłku fizycznego takie węglowodany, które ograniczają spadek poziomu glutaminy. W jakich dawkach przyjmować glutaminę, aby dawała ona oczekiwane efekty oraz przede wszystkim, żeby było to bezpieczne dla naszego zdrowia? Przyjmuje się, że optymalną dawką jest 40 gram dziennie. Ważne jest to, aby pamiętać o tym, że nie wolno stosować jej z innymi lekami. Glutaminy nie wolno stosować:

– przy alergii na glutaminian sodu,

– podczas ciąży,

– przy padaczce

Przy stosowaniu glutaminy należy skonsultować się z trenerem, by dobrać odpowiednią dawkę dla nas.

 

Komentarze
PODZIEL SIĘ