Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w WTZ „Promyk”

fot. sxc.hu

21-22 września pośrednik Punktu Pośrednictwa Pracy w Żninie przeprowadziła zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Promyk”. Tematyka poświęcona była przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczestnicy dowiedzieli się jakie należy przygotować dokumenty i w jaki sposób zaplanować dojazd do firmy, aby się nie spóźnić. Pośrednik pracy Monika Majewska – Krzyżanowska opowiedziała o poszczególnych etapach rozmowy rekrutacyjnej. Omówione zostały zasady obowiązujące przy powitaniu: jak przywitać się w sekretariacie, jak z pracodawcą, co uczynić z okryciem wierzchnim i kto pierwszy siada. Następnie przedstawione zostały pytania, których można się spodziewać oraz przykładowe odpowiedzi, jakich można udzielić. Na zakończenie pośrednik pracy zaproponowała, w jaki sposób zakończyć spotkanie i się pożegnać. Poszczególne etapy urozmaicone były scenkami z udziałem uczestników WTZ obrazujące, w jaki sposób zachować się w poszczególnych sytuacjach. W formie dyskusji omówione zostało przygotowanie wizerunku zewnętrznego: strój, fryzura i makijaż.

Odbiorcy zajęć dowiedzieli się w jaki sposób przygotować się do rozmowy z pracodawcą: jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie i jakich sytuacji unikać. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy aktywnie wypowiadali się w dyskusji i chętnie brali udział w scenkach, przełamując niejednokrotnie swoje słabości.

Autor tekstu: Monika Majewska – Krzyżanowska, pośrednik pracy PPP Żnin

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.