O kreowaniu wizerunku w żnińskim ZSEH

fot. sxc.hu

20 września zakończyły się zajęcia w Zespole Szkół Ekonomiczno- Handlowych im. Komisji Edukacji Narodowej w Żninie, prowadzone przez pośrednik żnińskiego Punktu Pośrednictwa Pracy. Tematyka dotyczyła kreowania wizerunku, w szczególności w sieci i mediach społecznościowych. Zajęcia skierowane były dla uczniów klas trzecich.

Młodzież dowiedziała się w jaki sposób świadomie kreować swój wizerunek w sieci. Pośrednik pracy Monika Majewska – Krzyżanowska przestrzegała przed nieprzemyślanym wstawianiem wszystkich swoich zdjęć. Warto również pamiętać w jaki sposób wypowiadamy się na forach internetowych. W związku, że portale są społecznościowe są najbardziej zaśmieconymi miejscami przez cyberprzestępców, młodzież została uświadomiona, że warto zainwestować w dobre ustawienia prywatności kont. Młodzież dowiedziała się, że należy być ostrożnym, jeśli chodzi o konta fikcyjne a także należy być czujnym, czy ktoś nie próbuje się podszyć pod nasze konto. Na konkretnych przykładach profili młodzież mogła także dowiedzieć się, w jaki sposób świadomie i spójnie wykreować swój wizerunek w sieci.

W ramach zadania domowego każdy miał w przeglądarce wpisać swoje imię i nazwisko, aby móc się przekonać jak na chwilę obecną jest przedstawiony w sieci i co należy zmienić.

Autor tekstu: Monika Majewska – Krzyżanowska, pośrednik pracy PPP Żnin

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.