Wyjątkowy koncert Ivo Partizan

fot. Mogilno.pl
fot. Mogilno.pl

W piątkowy wieczór przed wypełnioną po brzegi salą kina Wawrzyn wystąpił mogileński zespół Ivo Partizan, legenda z lat 80-tych, laureat festiwalu w Jarocinie z 1985 roku.

Był to koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczono na rehabilitację przebywającego w szpitalu perkusisty zespołu Mariusza Twarużka „Sernika”. Oprócz starego składu tj. Leszek Duszyński, Sławomir Ruciński i Maciej Adamski na scenie wystąpili Karol Walkowski (były członek punkowej kapeli Herberga) oraz Arkadiusz Kubiak (perkusja). Zespół wykonał swoje już legendarne „kawałki” takie jak: Josef Mengele, Zabij tej czas czy Walc Nr 1 oraz współczesne: Kobieta żul, Ezoteryczna, Wiersz dla nieznajomego przyjaciela napisany.

Na scenie pojawiła się także żona Mariusza Twarużka, która podziękowała wszystkim za organizację koncertu, tak liczną obecność oraz wsparcie w tych trudnych chwilach. Na zakończenie Maciej Adamski połączył się telefonicznie z „Sernikiem”, który otrzymał gromkie brawa od publiczności, a następnie wszyscy wspólnie z Mariuszem wysłuchali archiwalnej wersji utworu Walc Nr 1, zarejestrowanej 30 lat temu na festiwalu w Jarocinie.

Zobacz fotogalerię

źródło: Mogilno.pl

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.