Najlepsze dokumenty aplikacyjne – rozstrzygnięcie konkursu w Żninie

Laureaci konkursu na „Najlepsze cv i list motywacyjny”, Małgorzata Żurek, pedagog I LO im. Braci Śniadeckich w Żninie

20 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich rozstrzygnięto konkurs na najlepsze CV i list motywacyjny. Organizatorem była pośrednik pracy PPP Żnin we współpracy z pedagog Liceum – Panią Małgorzatą Żurek.

Konkurs został zorganizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Skierowany był do uczniów klas trzecich. Konkurs poprzedzony został warsztatami dotyczącymi sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Uczestnicy w formie zabawy wzorowanej na podstawie gry dostępnej na stronie www.ohpdlaszkoły.ohp.pl o nazwie „Cvaniak”, poznali i utrwalili zasady sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Każda grupa otrzymała różnego typu dane oraz informacje dotyczące bohatera, na podstawie których musiała skonstruować CV. Młodzież decydowała, jakie informacje powinny znaleźć się w CV i odrzucała te, dla których nie powinno być w nim miejsca. Uczniowie poznali elementy życiorysu, a także na co zwrócić szczególną uwagę. Kolejnym etapem było sporządzanie prac konkursowych. Następnie pośrednik pracy Monika Majewska – Krzyżanowska przeanalizowała aplikacje i wybrała najlepsze. W dniu dzisiejszym zostały wręczone nagrody i każdy z uczestników mógł skonsultować swoje dokumenty z pośrednikiem pracy. Celem konkursu było nabycie umiejętności sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Młodzież dowiedziała się, że życiorys zawodowy oraz list motywacyjny to podstawowe dokumenty osób poszukujących pracy. Dzięki nim osoba aplikująca zwraca uwagę pracodawcy na swoją kandydaturę i uzyskuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

 

(Monika Majewska-Krzyżanowska, pośrednik pracy PPP Żnin)

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.