Sylwia Woźniak – najlepszym dzielnicowym powiatu gnieźnieńskiego

fot. KPP Gniezno

We wtorek (8.12.2015r.) trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego powiatu gnieźnieńskiego. Eliminacje konkursu rozpoczął pisemny test z wiedzy policyjnej składający się z 40 pytań. Zwycięzcą została st. sierż. Sylwia Woźniak z Komisariatu Policji w Kłecku.

Inicjatywa, której organizatorami byli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz i Komendant Powiatowy Policji insp. Artur Sobolewski miała głównie na celu poszerzenie i doskonalenie wiedzy, a także umiejętności praktycznych dzielnicowych. Policjanci oceniani byli w dwóch konkurencjach: teście wiedzy obejmującym problematykę z zakresu działania funkcjonariuszy służby prewencyjnej skierowanym głównie na profilaktykę społeczną oraz w zadaniu praktycznym –  analizie prawnej zdarzeń.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w wymienionych konkurencjach najlepszym policjantem dzielnicowym powiatu gnieźnieńskiego okazała się st. sierż. Sylwia Woźniak z Komisariatu Policji w Kłecku. Drugie miejsce zajął st. sierż. Łukasz Gadziński z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie. Trzecie miejsce we współzawodnictwie zajął mł. asp. Tadeusz Koperski z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie. Kolejny miejsca zajęli: IV – mł. asp. Michał Dudek z Komisariatu Policji w Kłecku, V – asp. Rafał Staszak z Komisariatu Policji w Kłecku, VI – mł. asp. Artur Bączek z Zespołu Dzielnicowych w Gnieźnie, VII – sierż. sztab. Marcin Drzewiecki z Komisariatu Policji w Czerniejewie.

Finaliści otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Urząd Miasta w Gnieźnie.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu,  jest pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy społecznością lokalną a Policją. To on poprzez swoją pracę ma służyć pomocą mieszkańcom, reagować na niepokojące sygnały i rozwiązywać ich problemy. Kontaktuje się z ofiarami przestępstw, uprzedza o zagrożeniach, tłumaczy, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.  Bywa, że dzielnicowy służy dobrą radą lub kieruje do właściwej osoby bądź instytucji. Często zajmuje się prostymi, aczkolwiek dokuczliwymi dla mieszkańców sprawami.

(KPP Gniezno)

Komentarze