I Międzynarodowy Zlot Cabrio w Gnieźnie

fot. Gniezno.eu

Tegoroczna oferta atrakcji miasta Gniezno poszerzona została o wydarzenie , które z pewnością na długo zapisze się w historii motoryzacji. Już 6 sierpnia wszyscy fani, a także początkujący fascynaci samochodów niczym z amerykańskiego snu, będą mogli wziąć udział w imprezie, która swój finał będzie mieć w Pierwszej Stolicy Polski: – Miasto Gniezno z przyjemnością przyjęło status Partnera Strategicznego I Międzynarodowego Zlotu Cabrio – wielkiego święta wszystkich fanów i sympatyków motoryzacji. To pierwsze w historii kraju wydarzenie, które przyciągnie do siebie branże motoryzacyjną, turystyczną i food-truckową pod jednym wspólnym, otwartym dachem. Będzie to znakomita okazja do promocji naszego regionu , oraz kolejny silny punkt naszego Królewskiego Festiwalu Artystycznego – mówi Prezydent Miasta Gniezna, Tomasz Budasz.


Zlot fanów aut cabrio, który planowany jest w terminie od 6 do 7 sierpnia, rozgrywać będzie się w samym sercu Gniezna, na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Strumykowej 8. Dla wizytujących Zlot oraz aktywnych uczestników przewidziano szereg atrakcji, w tym m.in. pokazy samochodów oraz wystawców w strefie Expo Cabrio, Rajd „1050” szlakiem pierwszych Piastów m.in. przez Ostrów Lednicki, Pobiedziska, Grzybowo. W czasie tej dwudniowej imprezy zostanie podjęta wspólna próba bicia Rekordu Guinnessa, a dla fanów motoryzacji, którzy wcześniej nakręcą krótki spot reklamowy z cabrio w roli głównej Organizatorzy przewidzieli nagrodę, którą zwycięskiemu spotowi w ramach Przeglądu filmów cabrio, przydzielą uczestnicy Zlotu.
Organizatorzy akcji, zapytani o idee eventu oraz motywacje wyboru Wielkopolski jako miejsca docelowego, odpowiadają – Pragniemy zrobić coś nietuzinkowego, co wpisze się na stałe w mapę imprez motoryzacyjnych w Polsce. Wielkopolska to region, z którego pochodzimy, chcemy przy okazji organizacji tej imprezy wskazać na walory regionu nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. – wyjaśnia Arkadiusz Szczepański, Prezes agencji Commercial Communications.
Międzynarodowy charakter imprezy ma podkreślić atrakcyjność wielkopolski jako regionu interesującego pod względem kulturowym, krajobrazowym, a zwłaszcza rozrywkowym. Do tej pory wśród zainteresowanych czynnym udziałem w Zlocie jest już przeszło 100 ekip cabrio, które pragną zaprezentować swoje pojazdy i razem z Organizatorami pobić Rekord Guinnessa na największą ilość samochodów Cabrio zgromadzonych w jednym miejscu.
Głównym Organizatorem imprezy jest agencja Commercial Communications. Partnerem Strategicznym IMZC Cabrio Poland 2016 zostało Miasto Gniezno. Oficjalny patronat nad imprezą objął również Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak. Impreza wpisze się w kalendarz, trwającego w Gnieźnie od połowy czerwca do końca sierpnia, Królewskiego Festiwalu Artystycznego.
Z pewnością każdy, kto nie ma jeszcze planów na tegoroczne wakacje, powinien wpisać tę imprezę do kalendarza – nawet jeśli nie posiada własnego kabrioletu.

Gniezno.eu
Komentarze