Barometr zawodów w Żninie

fot. Monika Majewska - Krzyżanowska

12 stycznia 2017 roku pośrednik Punktu Pośrednictwa Pracy w Żninie uczestniczyła w spotkaniu pedagogów i doradców zawodowych z gminy Żnin o zasadach wykorzystania informacji zawodowej w pracy z młodzieżą.

Na zaproszenie Publicznego Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia Miasta Żnina doradcy zawodowi Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy spotkali się z kadrą szkół gminy Żnin w celu wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Uczestnicy uzyskali szczegółową informację o barometrze zawodów. W części warsztatowej przećwiczono metodę podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Narzędzie z obszaru psychologii ma ułatwić zwiększanie motywacji młodych osób do zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych i podejmowania zatrudnienia.

Spotkanie umożliwiło szersze przedstawienie działalności Ochotniczych Hufców Pracy. Pośrednik pracy żnińskiego PPP przedstawiła szczegółowe informacje o działalności Punktu Pośrednictwa Pracy, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej a także ofertę szkoleń i projektów realizowanych dla młodzieży.

Spotkanie zacieśniło współpracę pomiędzy ekspertami rynku pracy z różnych instytucji publicznych gminy Żnin.
Autor tekstu: Monika Majewska- Krzyżanowska, pośrednik pracy PPP Żnin

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.