Orientacja zawodowa od najmłodszych lat

fot. sxc.hu

W piątek (01.07) Punkt Pośrednictwa Pracy w Żninie przeprowadził zajęcia dla uczestników półkolonii organizowanych przez Urząd Miejski na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego.

Pośrednik pracy Monika Majewska-Krzyżanowska przywitała wszystkich poprzez ćwiczenie umożliwiające rozpoznanie zainteresowań poszczególnych osób. Zadanie integrowało grupę i równocześnie wskazywało na różnorodne predyspozycje uczestników spotkania.

W trakcie mini konkursu grupa kolonistów została podzielona na trzy zespoły. Ucząc się podstaw współpracy należało wymienić jak największą liczbę zawodów. Zwycięska drużyna wymieniła ich 42. Pomimo bardzo młodego wieku, trzecioklasiści znali takie zawody, jak na przykład kowal czy hydraulik. Drobne upominki przekazane w ramach nagrody sprawiły wszystkim ogromną radość.

Nauka poprzez zabawę pozwoliła w okresie wakacji zastanowić się nad mocnymi stronami i dostrzec atrakcyjność w odmienności. W drobnej rywalizacji młodzi mieszkańcy Żnina zapoznali się z różnorodnym światem zawodów.

Monika Majewska-Krzyżanowska, Pośrednik PPP

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.