Szereg zarzutów dla 20-latka z Szubina

fot. KPP Nakło nad Notecią

Posiadanie amfetaminy, kierowanie autem pod jej wpływem, spowodowanie kolizji oraz jazda bez uprawnień to zarzuty jakie ciążą na 20-letnim mieszkańcu Szubina. Wczoraj podejrzany był przesłuchiwany przez prokuratora. Grożą mu 3 lata więzienia.

Szubińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 20-letni mieszkaniec Szubina może posiadać narkotyki. Patrolując miasto, na jednej ze stacji paliw, zauważyli bmw prowadzone przez podejrzewanego. Mundurowi skręcili na stację i zatrzymali radiowóz obok auta 20-latka. Kiedy ten dostrzegł policjantów próbował wycofać i spowodował kolizję ze stojącym za nim peugeotem.

Mundurowi dokładnie sprawdzili bmw i pod obudową skrzyni biegów znaleźli 6 woreczków z białym proszkiem. 20-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. W tym czasie patrol pojechał do jego miejsca zamieszkania, żeby sprawdzić czy tam również są narkotyki. Bardzo szybko okazało się, że była to słuszna decyzja. Podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego funkcjonariusze znaleźli jeszcze 3 woreczki z białym proszkiem, wagę elektroniczną oraz łyżeczki z nalotem białego proszku. Zabezpieczona substancja została sprawdzona testerem, który wykazał, że w woreczkach znajdowało się prawie 30g amfetaminy. Testowi na zawartość narkotyków w organizmie został poddany także zatrzymany. Wynik testu był jednoznaczny. 20-latek miał w organizmie amfetaminę. Mieszkaniec Szubina trafił do policyjnego aresztu.

W środę (24.08.16) policjanci doprowadzili podejrzanego na przesłuchanie do prokuratury. 20-latek usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie autem pod ich wpływem. Został także ukarany przez policjantów mandatami za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień, gdyż okazało się, że w ogóle nie posiadał prawa jazdy.
Zachowanie 20-latka oceni sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grożą mu 3 lata więzienia.

KPP Nakło nad Notecią

Zobacz również: Szubin. Byk zabił pracownika gospodarstwa

Komentarze
PODZIEL SIĘ
Portal regionalny Pałuk. Informacje z Szubina, Żnina, Mogilna, Kcyni, Barcina, Łabiszyna, Janowca Wlkp. i Gąsawy. Ponadto wiadomości z kraju i ze świata, lifestyle, showbiznes. Wszelkie wiadomości opublikowane przez Paluki24.pl w serwisie Newsowy.pl są chronione prawem autorskim.