„Izraelskie wojsko” zatrzymało 7-latka w trakcie protestu Palestyńczyków

fot. STORYFUL/x-news

Izraelskie ugrupowanie B’Tselem dokumentujące przypadki łamania praw Palestyńczyków przez siły zbrojne Izraela opublikowało nagranie, na którym grupa zamaskowanych mężczyzn zatrzymuje chłopca w trakcie starć, jakie miały miejsce w miejscowości Kafr Qadum, na Zachodnim Brzegu, 23 grudnia. Według B’Tselem, mężczyźni to izraelscy żołnierze.

Do incydentu doszło podczas cotygodniowego marszu protestacyjnego, organizowanego przez mieszkańców Kafr Qadum odkąd w 2011 roku żydowscy osadnicy zbudowali w pobliżu osiedle.

Według ugrupowania, zatrzymany 7-latek relacjonował, że maszerował z innymi dziećmi na czele pochodu, gdy jeden z chłopców rzucił kamieniem w blachę przykrywającą kupkę odpadów. Wtedy spod blachy mieli wyskoczyć zamaskowani mężczyźni, którzy tam zaczaili się na maszerujących. Jak twierdzi chłopiec, inne dzieci uciekły, a jego sparaliżował strach. „Płakałem i krzyczałem przerażony ich wyglądem. Trzymali mnie przez jakieś 10 min., strzelając jednocześnie do protestujących” – miał powiedzieć chłopiec.

Całe zdarzenie, które opisuje chłopiec, zostało nagrane.

Władze Izraela nie odniosły się do incydentu, nie ma też o nim wzmianek w izraelskich mediach, dlatego trudno jest potwierdzić ich autentyczność.

(Video: STORYFUL/x-news)

Komentarze