„Coś takiego mogłoby się zdarzyć w nazistowskich Niemczech”. D. Trump krytykuje agencje wywiadu i media

RUPTLY/x-news

Na 10 dni przed objęciem władzy, prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump zorganizował pierwszą konferencję prasową w swojej tymczasowej kwaterze głównej w Trump Tower w Nowym Jorku.

W serii tweetów opublikowanych przed konferencją Trump pisał, że Rosja nigdy nie próbowała na niego wpływać. Odpowiedzialnością obarczył amerykańskie agencje wywiadowcze za doniesienia prasowe o rzekomych przygotowanych przez Kreml informacjach kompromitujących jego osobę. „Czy żyjemy w nazistowskich Niemczech”? – pytał.

Do tych doniesień wrócił podczas konferencji prasowej. – Myślę, że to wstyd. Coś takiego mogłoby się zdarzyć w nazistowskich Niemczech. To wstyd, że nieprawdziwe i fałszywe informacje zostały upublicznione – mówił Trump. Następnie w ostrych słowach skrytykował media dystrybuujące te doniesienia. Buzzfeed nazwał „kupą śmieci”. Odniósł się także do CNN, której dziennikarzowi odmówił możliwości zadania pytania. „Twoja organizacja jest straszna, wasze informacje są fałszywe” – mówił zdenerwowany Trump.

video: RUPTLY/x-news

Komentarze