Dzień Dziecka w Teatrze Fredry

fot. nadesłane

Dzień Dziecka tuż tuż, a Wy nadal nie macie pomysłu jak kreatywnie spędzić czas ze swymi pociechami? Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza najmłodszych wraz opiekunami do teatralnej zabawy organizowanej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas święta najmłodszych sprawdzimy czy odpowiedź na pytanie „Kto ty jesteś?” na pewno jest oczywista?

Dzień dziecka w Teatrze Fredry w Gnieźnie to warsztaty do najnowszej premiery „Gniazdo. Zapraszamy na warsztaty i spektakl 28 albo 29 maja. Wspólnie założymy Państwo! Wymyślimy znak je symbolizujący, nazwę, ustanowimy prawo, a nawet określimy krajobraz. Poznamy na nowo napisaną legendę o Lechu, Czechu i Rusie i zastanowimy się, co dziś z niej wynika dla poczucia polskości. Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym oraz ich opiekunom.

Sztukę pod tytułem „Gniazdo” w Gnieźnie, a przecież według legend nazwa naszego miasta pochodzi od tego słowa i związana jest z historią powstania państwa polskiego, specjalnie dla Teatru Fredry napisała Maria Wojtyszko – autorka scenariuszy telewizyjnych i filmowych oraz tekstów dla teatru, członek Pracowni Filmowej założonej przy Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, laureatka XXI Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Spektakl reżyseruje młoda, obiecująca reżyserka Agnieszka Mielcarek, przy współpracy scenograficznej Mirka Kaczmarka.

Każdy Polak od wczesnego dzieciństwa zna opowieści o trzech dzielnych braciach: Lechu, Czechu i Rusie, orle białym, złym królu Popielu i szlachetnej Wandzie, co nie chciała Niemca, o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Ale czy rzeczywiście te legendy znamy i rozumiemy, czy nadal czujemy się z nimi dobrze, czy w XXI wieku pomagają nam one znaleźć odpowiedź na pytanie „kto ty jesteś”? A może dziś „Polak mały” chętniej zajrzy za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie? Teatr Fredry wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych widzów odświeża znane od pokoleń historie.

Harmonogram warsztatów:
28 maja g. 16.00-17.30 + oglądanie próby generalnej
29 maja g. 15.00 – 16.30 + oglądanie premiery spektaklu

zapisy: inspicjent@o2.pl
lub T. 61 426 16 15

 

mat. prasowy

Komentarze