All Inclusive – najbardziej dogodna forma wyżywienia podczas wakacji

Wakacje to czas, kiedy nie powinniśmy się martwić o to gdzie i co zjemy, a raczej czy będzie nam się chciało skosztować lokalnych przysmaków. Aby uniknąć scenariusza w którym szukamy dobrego miejsca na posiłek warto skorzystać z wykupienia wakacji All Inclusive, które obejmują także wyżywienie. Tego typu formuła bardzo często wybierana jest przez rodziny z dziećmi, ale nie jest to regułą. Na co możemy liczyć stawiając na opcję ,,wszystko w cenie”? Podpowiadamy.

Wyżywienie All Inclusive – znaczenie i rodzaje

All Inclusive (in. AI) w dosłownym tłumaczeniu nie oznacza nic innego jak ,,wszystko w cenie”. Początki tej formuły spędzania wakacji kształtowały się już 50 lat temu na Karaibach. Celem takich działań było to, aby znieść dodatkowe opłaty, które goście musieli ponosić w tamtejszych hotelach.

Wykupując obecnie wakacje All Inclusive decydujemy się na szereg udogodnień. Obejmują one zarówno wyżywienie, jak i atrakcje oraz możliwości, które oferuje dany hotel – w cenie wyjazdu. Mowa na przykład o możliwości korzystania z animacji, sauny czy też mini klubu dla dzieci. Hotelarze prześcigają się w propozycjach, jakie obejmuje ta oferta, szczególnie w kurortach, gdzie jest duża konkurencja. Co istotne, tego typu opcja jest dostępna zarówno w przypadku wykupowania wycieczek w wyprzedzeniem, jak i wakacji last minute.

Rodzaje wyżywienia All Inclusive – także w opcji wakacji last miute

Klasyczne wyżywienie All Inclusive to trzy posiłki dziennie, a wśród nich: śniadanie, obiad/lunch oraz kolacja. W wyznaczonych godzinach można także liczyć na lokalne alkohole, napoje bezalkoholowe czy różnego rodzaju przekąski (także w wyznaczonych punktach). Hotelarze proponują także All Inclusive Soft, All Inclusive Light. Tutaj najczęściej wchodzą w grę trzy główne posiłki, podobnie jak w poprzednim wariancie, jak również bezalkoholowe napoje. W niektórych obiektach nie trzeba także dopłacać za zawierające alkohol, jednak należy liczyć się z możliwością ograniczeń ich ilości w trakcie posiłków.

All Inclusive 24 Hours, All Inclusive Plus – tutaj w grę wchodzi najczęściej wydłużenie godzin korzystania z Inclusive, natomiast w wersji AI 24H możemy liczyć na dostęp do napojów bezalkoholowych (w niektórych hotelach także alkoholowych) przez całą dobę.

Do najbardziej rozbudowanej formuły All Inclusive należy All Inclusive Premium, All Inclusive Ultra (UAI). Oprócz wszystkich wspomnianych udogodnień bardzo często ta oferta obejmuje również między innymi room serwis oraz kolacje w restauracjach á la carte.

Bez względu na to na którą z opcji się zdecydujemy, będzie ona korzystna pod względem zapewnienia sobie pełnego wakacyjnego relaksu. Wszelkie posiłki i napoje mamy zapewnione w hotelu i tylko od nas zależy czy będziemy chcieli szukać lokalnych przysmaków w restauracjach. Ważne jest jednak to, aby korzystać z ofert sprawdzonych hoteli, aby opcja All Inclusive nie okazała się jedynie chwytem reklamowym. W podjęciu dobrego wyboru może pomóc nam doświadczone biuro podróży takie jak na przykład https://www.traveligo.pl/