Walka z nieestetycznymi przebarwieniami na skórze – co zrobić, aby okazała się skuteczna?

Przebarwienia na skórze mogą być przyczyną kompleksów i zaniżonego poczucia własnej wartości. Jeśli tak jest w naszym wypadku, nie musimy popadać w rozpacz! Przebarwienia można w znacznym stopniu zredukować lub nawet całkowicie się ich pozbyć. Dobre preparaty pielęgnacyjne, w połączeniu z profesjonalnymi zabiegami wykonanymi w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej, potrafią naprawdę zdziałać cuda. O czym musimy pamiętać, jeśli chcemy wygrać walkę z przebarwieniami na skórze?

Prawidłowa pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Przyczyny powstawania na skórze zmian pigmentacyjnych mogą być różne. Zazwyczaj zmagają się z nimi osoby z cerą trądzikową i problematyczną. Wspomniane niedoskonałości często są też wynikiem nadmiernej ekspozycji skóry na silne działanie promieni słonecznych czy też zaburzeń hormonalnych. Jakkolwiek jest w naszym przypadku, dzięki właściwej pielęgnacji cery i stosownym zabiegom kosmetycznym można znacznie poprawić stan swojej skóry i ujednolicić jej koloryt. Dużą pomocą okazują się kremy i różne typy serum, zawierające w sobie składniki wpływające na aktywność komórek barwnikowych w naszej skórze. Substancje, których warto szukać w preparatach do pielęgnacji, to między innymi:

• kwas azelainowy,

• witamina A,

• witamina E,

• pantenol,

• kwasy owocowe,

• oleje roślinne,

• masło shea,

• naturalne wyciągi z ogórka, porzeczki lub cytryny.

Jeśli chcemy pozbyć się przebarwień – a jednocześnie nie doprowadzić do kolejnych – nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Przez cały rok należy używać kremu lub innego preparatu z filtrem UV. Pamiętajmy, że to właśnie szkodliwe działanie promieniowania słonecznego w dużej mierze jest odpowiedzialne za powstawanie przebarwień na skórze. Ponadto, gdy na naszej twarzy już znajdują się zmiany pigmentacyjne, pod wpływem słońca mogą one jeszcze bardziej się pogłębić i utrwalić.

Sprawdź także jak przywrócić skórze dobrą kondycję po intensywnych podróżach?

Zabiegi kosmetyczne – ratunek dla skóry z przebarwieniami

Domowa pielęgnacja potrafi przynieść pewną poprawę w wyglądzie naszej cery, jednak aby skutecznie pozbyć się przebarwień, prawdopodobnie niezbędne stanie się skorzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Jeśli nie wiemy, na jaki zabieg się zdecydować, pomocna może okazać się rzetelna strona qcl.pl o właściwościach kuracji kosmetycznych. W Internecie przeczytamy, jakie kuracje przynoszą najlepsze efekty w walce z przebarwieniami. Dużo osób poleca serię peelingów chemicznych, na przykład kwasem glikolowym, migdałowym, salicylowym czy TCA. Za pomocą peelingu złuszcza się kolejne warstwy naskórka, aż dojdzie się do głębokości, do której sięgają przebarwienia. Innym, niezwykle skutecznym sposobem na walkę ze zmianami pigmentacyjnymi jest zabieg mikrodermabrazji. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, wyposażonego w głowicę z mikrokryształkami diamentu, korundu lub glinu. Efektem wykorzystania go jest złuszczenie naskórka, poprawienie kolorytu cery, a także stymulacja procesów regeneracyjnych skóry. Co ciekawe, zabieg mikrodermabrazji jest jednym z najczęściej wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Walkę z nieestetycznymi przebarwieniami na skórze da się wygrać! Naprawdę możemy cieszyć się piękną, promienną i jednolitą kolorystycznie cerą. Starannie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne i seria profesjonalnych zabiegów, wykonanych przez specjalistę, potrafią w wyraźnym stopniu poprawić wygląd naszej skóry, a co za tym idzie – również naszą samoocenę.