Adwokat – jak wybrać specjalistę?

Czasem znajdujemy się w sytuacji, kiedy pomoc adwokata jest nam niezbędna. Nie zawsze chodzi o sprawę karną. Problem może dotyczyć prawa rodzinnego czy pracy. Jak znaleźć najlepszego fachowca w swojej dziedzinie, by skutecznie nam pomógł? Czym się kierować przy wyborze najlepszego adwokata?

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Każda sprawa jest inna i każda wymaga odpowiedniego i specjalistycznego podejścia. Dobrze jest, by adwokat w Legnicy był specjalistą w swoim fachu. Aby znaleźć profesjonalistę, musimy określić jaki mamy problem i z jaką dziedziną prawa jest on związany. Adwokat, który jest specjalistą od rozwodów, niekoniecznie poradzi sobie w przypadku problemu z zakresu prawa gospodarczego. Dobrze jest wybrać prawnika o wąskiej specjalizacji, gdyż to gwarantuje, że jest on w niej specjalistą i będzie znał wszelkie kruczki prawne.

Dobry adwokat cieszy się zawsze dobrą opinią. Jeśli mamy taką możliwość, możemy poczytać o nim opinie w internecie lub zasięgnąć opinii członków rodziny czy znajomych. Adwokat z polecenia to zawsze dobre rozwiązanie.

Jakie cechy powinien mieć dobry adwokat?

Dobry adwokat to osoba komunikatywna, która zawsze jest otwarta na problemy klientów. Specjalista w swoim fachu potrafi wytłumaczyć w prosty sposób zawiłe meandry prawa. Potrafi również przedstawić najkorzystniejsze dla klienta rozwiązania. Adwokat musi wiedzieć, jak rozmawiać, aby opowiadanie o problemach nie sprawiało kłopotu i zażenowania klientowi, by powiedział wszystko to, co jest dla danej sprawy istotne.

Adwokat powinien również mobilizować klienta do terminowego donoszenia niezbędnych dokumentów. Jest to istotne dla pozytywnego rozpatrzenia sprawy. Dodatkowo adwokat powinien być uczciwy. Lepiej by od razu nakreślił, jakie są szanse powodzenia sprawy. Dyspozycyjność to także ważna cecha dobrego specjalisty.

Wybierając adwokata, warto zaufać swojej intuicji. Jeśli po pierwszym spotkaniu będziemy przeczuwać, że prawnik zrobił na nas wrażenie, warto go zatrudnić.