Czego nie można przechowywać w kuchennych szafkach?

W przypadku bardzo małych kuchni maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni ma kluczowe znaczenie. Przy ograniczonej ilości miejsca na blacie i w szafkach może być trudno znaleźć miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które mogą pomóc maksymalnie wykorzystać bardzo małą kuchnię.

Maksymalizacja przestrzeni w bardzo małej kuchni

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie miejsca w bardzo małej kuchni jest wykorzystanie przestrzeni pionowej. Można to zrobić poprzez dodanie półek lub regałów na ścianach lub nad szafkami. Pozwala to na przechowywanie przedmiotów takich jak naczynia kuchenne i przyprawy poza blatem i poza zasięgiem wzroku. Dodatkowo, wieszanie garnków i patelni na stojakach jest skutecznym sposobem na utrzymanie ich w porządku i poza zasięgiem wzroku. W każdym razi warto zdecydować się na kuchnię na zamówienie.

Jak najlepiej wykorzystać miejsce na blacie?

W bardzo małej kuchni przestrzeń na blacie może być ograniczona. Aby jak najlepiej ją wykorzystać, warto rozważyć zakup wyspy lub wózka na kółkach, który można przesuwać w razie potrzeby. Zapewni to dodatkową przestrzeń roboczą w razie potrzeby i może być łatwo przechowywane, gdy nie jest używane. Dodatkowo, warto rozważyć zainwestowanie w pojemniki lub półki, które pozwolą na przechowywanie przedmiotów jeden na drugim bez zajmowania zbyt wiele miejsca.

Specjaliści z Indeco podpowiadają, że ściany to kolejne świetne miejsce, aby zmaksymalizować przestrzeń w bardzo małej kuchni. Rozważ zainstalowanie haczyków lub stojaków na przedmioty takie jak przybory kuchenne, ręczniki oraz garnki i patelnie. Pozwoli to zwolnić miejsce w szufladach i szafkach, a jednocześnie zapewni porządek i łatwy dostęp do przedmiotów. Ponadto półki ścienne doskonale nadają się do przechowywania przypraw, olejów i innych niezbędnych akcesoriów kuchennych, które mogą nie zmieścić się w innym miejscu.

Wykorzystując przestrzeń pionową, maksymalnie wykorzystując miejsce na blacie i maksymalizując przestrzeń na ścianie, można sprawić, że nawet bardzo mała kuchnia będzie przestronna i zorganizowana. Dzięki kilku prostym sztuczkom łatwo jest maksymalnie wykorzystać bardzo małą kuchnię bez poświęcania stylu lub funkcjonalności.