Gazetki promocyjne: zakupy świąteczne szybko i tanio

Choć zakupy świąteczne części z nas kojarzą się z dużymi wydatkami i stresem, w rzeczywistości można je zrobić szybciej i taniej niż nam się wydaje. Niezbędne będzie planowanie i korzystanie z gazetek promocyjnych. 

Ustalmy budżet, którego będziemy się trzymać

Jeżeli mamy skłonność do wydawania przed świętami bardzo dużej ilości pieniędzy (są osoby, które biorą na ten cel pożyczki), powinniśmy ustalić jaki budżet jest dla nas do zaakceptowania. Gdy nie mamy górnej granicy środków, które możemy wydać, zazwyczaj kupujemy wiele niepotrzebnych i drogich rzeczy. Warto zdawać sobie sprawę, że ustalenie świątecznego budżetu (o ile będzie rozsądny i przemyślany) nie musi oznaczać, że będziemy sobie cokolwiek odmawiać.

Posiadanie budżetu sprawia, że zwracamy uwagę na ceny produktów w sklepach. Zaczynamy interesować się promocjami, przeglądamy gazetki promocyjne np Aldi (w wielu sklepach przed świętami można uzyskać wyjątkowo atrakcyjne rabaty), szukamy tańszych alternatyw (dobrym przykładem są tu marki własne sklepów, które oferują doskonałe jakościowo produkty w niższych cenach).

Podzielmy się obowiązkami

Jeżeli spędzamy święta z rodziną, nie musimy gotować wszystkich dań nawet jeżeli uroczystość odbywa się w naszym domu. Warto zawczasu uzgodnić z zaproszonymi gośćmi podział obowiązków. Ktoś może przygotować karpia, ktoś inny barszcz z uszkami, a jeszcze kto inny ciasto. Taki podział sprawia, że nasze wydatki na jedzenie gwałtownie się zmniejszają. Co więcej zaangażowanie wszystkich gości w organizację świąt ma pozytywny wpływ na relacje rodzinne i atmosferę (mamy też gotowy temat do rozmów przy stole).

Róbmy zakupy wcześniej

Niezawodnym sposobem na oszczędzanie podczas świątecznych zakupów jest kupowanie niektórych produktów wcześniej. O ile ryby, wędliny i pieczywo należy kupić bezpośrednio przed świętami, o tyle wiele produktów można nabyć znacznie wcześniej. Zakupy świąteczne dobrze jest podzielić na etapy. Na miesiąc przed planowaną uroczystością możemy kupić mąkę, cukier, mak, bakalie, napoje i inne produkty, które nadają się do długiego przechowywania. Im bliżej świąt, tym kupujemy więcej produktów o krótszym terminie ważności (na przykład jajka).

Możemy poczynić ogromne oszczędności, jeżeli będziemy kupować z wyprzedzeniem prezenty świąteczne. Tak naprawdę przez cały rok warto jest przeglądać gazetki promocyjne i sprawdzać, czy nie ma promocji na produkty, które świetnie sprawdziłyby się jako prezent na święta. Gazetki promocyjne są również świetną inspiracją dla szukających świątecznych (lub urodzinowych) upominków. Kupowanie prezentów przez cały rok pozwoli nam zaoszczędzić także wiele czasu i nerwów. Zwiększa też szansę, że nas (przemyślany) prezent spodoba się osobie obdarowanej.

Skorzystajmy z możliwości jakie daje internet

Część zakupów świątecznych można zrobić przez internet. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy kupujemy asortyment w dużych ilościach. Wiele sklepów internetowych oferuje darmową dostawę od określonej kwoty zamówienia.