Jak działają półkolonie dla dzieci?

Lato to ulubiony czas w roku dla miłośników pogody oraz oczywiście dzieci, które w jego trakcie mogą liczyć na trwającą ponad 2 miesiące przerwę od szkoły, co oczywiście jest bardzo przez nie lubiane. W tym czasie mogą one zostać zapisane na przykład na półkolonie. Jak one działają i czemu warto zapisać na nie dziecko?

Jak działają półkolonie?

Sposób, w który działają półkolonie we Wrocławiu jest dość prosty. Mają one formę kilkudniowych turnusów w czasie których dzieci są pod opieką od godzin porannych do wieczora, a za ich zawiezienie oraz odbiór odpowiadają opiekunowie, którzy sami w tym czasie mogą zająć się na przykład pracą, czy też odpocząć nieco od bycia rodzicem, co jest oczywiście świetnym przeżyciem, lecz czasem warto nieco odetchnąć.

Świetny przykład półkolonii to, te które są organizowane przez Wrocławski Park Wodny. Mają one formę 5-dniowego turnusu trwającego od poniedziałku do piątku. Każdego dnia w godzinach 8-17 dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą bawić się w wodzie, czy też podczas innych aktywności. Dzieci mają również zapewnione wyżywienie w postaci trzech posiłków, które dadzą im siłę do zabawy.

Czemu warto zapisać dziecko na półkolonie?

W czasie wakacji wolne mają dzieci, lecz nie rodzice, którzy zazwyczaj mogą liczyć na jedynie 2-tygodniowy urlop, który oczywiście zazwyczaj starają się jak najbardziej spędzić z dziećmi. W pozostałe dni trzeba jednak dzieciom zapewnić opiekę. Nie zawsze mamy jednak wystarczająco wielu członków rodziny, którzy mogą się zająć dziećmi, przez co w okresie, w którym znalezienie im osoby, która się nimi zajmie jest trudne warto zapisać je na półkolonie.

W czasie takich półkolonii dzieci mogą integrować się z rówieśnikami, a także nabywać nowe, bardzo cenne umiejętności. Jednocześnie nie czują one rozłąki z rodzicami, gdyż wciąż mogą z nimi spędzać czas każdego wieczora po powrocie do domu, co jest naprawdę ważne w wypadku dzieci, które nie lubią być z dala od swoich rodziców.