Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Sprzedaż domu, mieszkania lub działki to złożony proces. Aby cała transakcja przebiegła sprawnie i bezproblemu oraz była opłacalna dla właścicieli, warto skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Po czym poznać dobre biuro?

Czym charakteryzuje się dobre biuro nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości to poważne przedsięwzięcie. Jest związane z obrotem dużej ilości pieniędzy, dlatego należy zadbać o to, żeby transakcja była przede wszystkim bezpieczna. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z doświadczonych pośredników. Profesjonalne biuro nieruchomości w Lubinie, jak i w każdym mieście, będzie posiadało odpowiednią wiedzę i doświadczenie, żeby wesprzeć Cię w sprzedaży Twojej nieruchomości. Przede wszystkim pomogą wycenić mieszkanie lub dom.

Należy pamiętać o tym, że ceny transakcyjne, czyli te, za jakie realnie sprzedawana jest nieruchomość u notariusza, są całkiem inne od tych widocznych w ogłoszeniach. Dobre biuro dobierze indywidualny plan marketingowy sprzedaży nieruchomości. W zależności od świadczonych usług, oprócz standardowej sesji fotograficznej i promocji na portalach z ogłoszeniami, może obejmować on nagranie z drona, banery, ulotki czy dzień otwarty. Dobrze, jeśli pośrednicy pracujący w biurze posiadają licencję potwierdzającą ich kwalifikację. Nie jest ona obecnie obowiązkowa, ale potwierdza zaangażowanie i dostateczny zakres wiedzy.

Jakie są warunki współpracy z biurem nieruchomości?

Obecnie najbardziej popularne rodzaje współpracy z pośrednikami to umowy otwarte lub na wyłączność. Podpisując umowę na wyłączność, sprzedażą zajmuje się tylko jedna agencja nieruchomości w Lubinie. Pośrednik bierze na siebie pełną odpowiedzialność za sprzedaż. Umowa otwarta polega na podpisaniu umów z kilkoma agentami i promowaniu oferty przez kilka biur. O tym, które rozwiązanie jest lepsze, wiele się dyskutuje. Każdy może zdecydować się na taką współpracę, jak w jego odczuciu będzie lepsza. Ważne, żeby biuro posiadało aktualne ubezpieczenie OC. Daje to pewność, że w razie jakichkolwiek problemów z winy pośrednika, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.