Oświetlenie połączone z czujnikiem ruchu – gdzie warto je zamontować?

Czujniki ruchu oraz lampy to praktyczne połączenie, ponieważ czujnik może uruchamiać oświetlenie automatycznie, gdy zostanie wykryty ruch. Gdzie warto zamontować lampę z czujnikiem ruchu?

Oświetlenie schodów połączone z czujnikiem ruchu

Najczęściej lampy oświetleniowe połączone z czujnikiem ruchu używane są na schodach wewnątrz obiektów, na przykład domów jednorodzinnych, bloków. Zapewniają one wtedy jasne oświetlenie klatki schodowej, a także mogą dawać efekt dekoracyjnego oświetlenia stopni, zależnie od typu lampy.

Zamontowanie lampy wraz z czujnikiem ruchu pozwala wtedy na bardzo wygodne korzystanie z klatki schodowej. Nie trzeba wtedy samodzielnie włączać i wyłączać oświetlenia, ponieważ wszystko odbywa się automatycznie. Poza bezpieczeństwem i komfortem dodatkowym atutem jest oszczędność, ponieważ zmniejsza się zużycie prądu, gdy światło nie pali się niepotrzebnie.

Lampa z czujnikiem ruchu na podwórku przy domu

Praktycznym rozwiązaniem jest również zamontowanie lampy wyposażonej w czujnik ruchu na podwórku. Dzięki temu można osiągnąć dwa cele – poprawić wygodę podczas korzystania z otoczenia budynku, a także dodatkowo podnieść poziom bezpieczeństwa posesji.

Najczęściej przy podwórkach montowane są reflektory wyposażone w zintegrowane czujniki ruchu lub można zamontować oba te elementy osobno. Reflektory o dużej mocy, nawet zamontowane na znacznej wysokości, na przykład pierwszego piętra, pozwalają na uzyskanie odpowiedniego poziomu oświetlenia podwórka.

Oświetlenie z czujnikiem ruchu przy wejściu do domu

Zamontowanie urządzeń jak lampy oświetleniowe w strefie wejściowej do domu również może być połączone z zastosowaniem czujników ruchu. W tym przypadku lampa będzie włączała się wtedy, gdy przy drzwiach znajdzie się osoba.

Również istnieje możliwość zamontowania świetlenia z czujnikiem ruchu przy furtce, aby dzięki temu również podnieść poziom bezpieczeństwa i komfortu korzystania z otoczenia domu, co zmniejsza ryzyko wejścia na ten teren niepowołanych osób.

Czujniki ruchu z oświetleniem w meblach

Ciekawym wyborem będą również lampy oświetleniowe połączone z czujnikami ruchu zamontowane wewnątrz mebli. Dzięki temu mogą one uruchamiać się automatycznie wtedy, gdy mebel zostanie otwarty, a następnie samoczynnie gasnąć.

Najczęściej czujniki ruchu są montowane w szafach ubraniowych, garderobach, ale również można zastosować je w szufladach i w szafkach kuchennych. Bardzo dobrze sprawdzają się też w meblach wyposażonych w drzwi przesuwne, na przykład szafach do zabudowy.