Witaminy dla włosów – jakie wybrać?

Piękne i zdrowe włosy to cel każdej kobiety oraz mężczyzny. Świadczą one między innymi o dbałości o nie, a także o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Nie zawsze jednak wystarczy sama ich pielęgnacja. Niekiedy bywa tak, że nawet najlepsze i najdroższe odżywki nie są w stanie sobie poradzić z problemami, które powodują słabą jakość włosów. Wtedy z odsieczą przybywają witaminy, które regulują wszystkie funkcje życiowe oraz zapewniają zdrowie i witalność. Po co witaminy włosom? Jakie przyjmować?

Do czego są potrzebne witaminy włosom?

Witaminy odgrywają kluczowe role w funkcjonowaniu organizmu. Wpływają praktycznie na wszystkie procesy w nim zachodzące. Brak choćby jednej z nich znacząco odbija się na naszym zdrowiu, co momentalnie możemy odczuć lub zauważyć. Nie inaczej jest z włosami.

Za wzrost lub wypadanie włosów w głównej mierze odpowiadają ich cebulki. To one są głównym odbiorcom wszelkich bodźców, a także składników krążących w krwiobiegu i na skórze. Dzięki cebulkom możliwe jest wchłanianie przez włosy witamin, które po dotarciu do nich rozprzestrzeniane są po całej długości pasm.

Jakie witaminy na włosy powinno się przyjmować?

Włosy, które straciły blask i kolor z pewnością cierpią na brak witamin. Warto więc zadbać o to, aby je jak najszybciej im dostarczyć. Skąd jednak wiedzieć jakie?

Przede wszystkim powinny to być witaminy z grup A, B, C, i E. Pierwsza z nich chroni włosy przed łamliwością, a więc wzmacniaj je i pomaga skutecznie zwalczyć łupież. Znaleźć ja możemy przede wszystkim w jajkach, podrobach i rybach oraz mleku. Witamina B natomiast zapewnia szybki wzrost i większą gęstość włosów, a także ma wpływ na ich kolor. Orzechy oraz żółtka jaj zawierają jej najwięcej, więc warto je włączyć do swojej diety.

Dzięki witaminie C, która jest bardzo powszechna, pasma znacznie szybciej rosną, a także są bardziej odżywione. Spożywając cytrusy z pewnością dostarczymy jej odpowiednią ilość organizmowi. Piękny blask oraz gładką strukturę włosy otrzymują dzięki spożywaniu olejów roślinnych, orzechów i zielenin, które zawierają witaminę E.