3 sposoby na to, jak czytać dużo książek

Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek to moc korzyści dla naszego umysłu. Regularna lektura to nie tylko skuteczna metoda w walce z nadmiarem stresu, ale przede wszystkim ciekawy sposób na pobudzanie wyobraźni, poszerzanie zasobu słów czy trening na pamięć i koncentrację. Trzeba jednak przyznać, że wyrobienie sobie nawyku codziennego czytania wymaga konsekwencji i determinacji, jednak z pomocą kilku prostych wskazówek będziemy czytać o wiele częściej i z większą regularnością.

Jak czytać więcej – ustalać czas czytania

W natłoku codziennych obowiązków coraz trudniej wygospodarować chwilę wolnego czasu, jednak warto znaleźć choćby kilkanaście minut dziennie na to, aby zanurzyć się w przyjemnej lekturze i zrobić coś wyłącznie dla siebie. Zdecydowanie łatwiej będzie nam wprowadzić rutynę codziennego czytania, jeśli ustalimy sobie konkretny przedział czasowy. Możemy rozpocząć od 15-20 minut dziennie, w zależności od naszych realnych możliwości. Zamiast jednak odliczać minuty, naszą dzienną dawkę lektury możemy podzielić względem przeczytanych stron czy rozdziałów, co powinno dać równie skuteczny efekt.

Jak czytać dużo książek – wyzwania w social mediach

W ostatnim czasie na portalach społecznościowych ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju wyzwania i wydarzenia, które mają na celu propagować regularne czytanie, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Użytkownicy na dedykowanych grupach chwalą się swoimi osiągnięciami i dzielą się kolejnymi, przeczytanymi tytułami. Jest to świetne źródło motywacji, ale i inspiracji, zwłaszcza gdy brakuje nam pomysłu co do gatunku literackiego kolejnej książki, która ma się znaleźć w naszej prywatnej kolekcji.

Jak czytać więcej i częściej – zapas książek pod ręką

Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozwalających zwiększyć swoje osiągnięcia czytelnicze jest zakup książek w sporym nadmiarze. Metoda ta z pozoru wygląda na dość ekstrawagancką i kontrowersyjną, jednak każdy mol książkowy musi przyznać, że nie ma większej zachęty do czytania niż piętrząca się sterta nieprzeczytanych książek. Oczywiście nie popadajmy ze skrajności w skrajność – wystarczy kilka najciekawszych pozycji wydawniczych w zapasie, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Pozostaje jednak pytanie, gdzie kupować książki? Pozyskiwanie całkiem nowych egzemplarzy z księgarni jest dość kosztowne, dlatego warto pokusić się o zakupy w sklepie z książkami używanymi, takim jak https://skupszop.pl/. Co ważne, za pośrednictwem portalu internetowego możemy nie tylko zaopatrzyć się w książki z drugiej ręki, ale także je sprzedać, robiąc tym samym miejsce nowym nabytkom.