Ogrzewamy małą halę stalową. Co wybrać?

Ogrzewanie hal znacząco różni się od ogrzewania tradycyjnych domów. Ma to oczywiście związek z rodzajem obiektu oraz jego kubaturą i przeznaczeniem. Rozwiązaniem, które pozwala ogrzać halę kompleksowo oraz w założonym budżecie są promienniki podczerwieni.

Hale stalowe, hale modułowe są w Polsce coraz bardziej popularne i coraz powszechniej wykorzystywane- do prowadzenia działalności usługowej, a także magazynowej. Nic wiec dziwnego, że bardzo dużo firm decyduje się na zastosowanie tego rodzaju konstrukcji na przykład firma https://www.teoterm.com.pl/

Wiele zależy oczywiście od projektu hali, rodzaju konstrukcji, zastosowanego materiału izolacyjnego, a także jakości wykonania. To przełoży się zdecydowanie na to, jaki jest komfort użytkowania hali oraz na to, jakie koszty będziemy ponosić przy jej utrzymaniu. Należy pamiętać, że każda hala musi być ogrzewana, chociażby z uwagi na asortyment, który jest w niej przechowywany. Jednym z najpewniejszych sposobów jest wykorzystanie takich urządzeń, jak promienniki ciepła.

Dlaczego promienniki ciepła są rozwiązaniem, na które warto postawić i które przynosi po prostu realne korzyści?

Skuteczność

System promienników podczerwieni, który zamontowany jest w hali jest niezwykle skutecznym sposobem ogrzewania z uwagi na jakość urządzeń grzewczych oraz prostotę instalacji (elektrycznej). Nie ma więc punktów, które po prostu mogą sprawić, że będziemy tracić ciepło. Promienniki podczerwone są urządzeniami, które bardzo skutecznie przetwarzają energię elektryczną na ciepło. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu mogą stale i równomiernie ogrzać całą powierzchnię hali.

Ekologia

Tradycyjne formy ogrzewania wymagają paliwa, które trzeba w odpowiednich warunkach spalić i ciepło dotransportować wszędzie tam, gdzie to jest konieczne. To wymaga wykonania nie tylko instalacji, ale również generuje różnego rodzaju problemy, w tym przyczynia się do powstawania odpadów oraz generowania smogu.

Instalacja promienników ciepła oraz wykorzystanie ich do ogrzewania pozwala uzyskać ciepło w sposób ekologiczny, bez strat dla środowiska.

Zobacz także: http://seolutions.pl/ekologiczne-ogrzewanie-serwisu-samochodowego/

Szybki montaż

Promienniki ciepła podłącza się do instalacji elektrycznej. Nawet w przypadku jej przebudowy lub montażu od nowa metodą nawierzchniową jest to znacząco łatwiejsze niż w przypadku wykonywania tradycyjnej instalacji hydraulicznej. To również skraca czas montażu i znacząco obniża jego koszty. Zdecydowanie należy o tym pamiętać.