Brak efektów odchudzania – co może być przyczyną?

Przeciętny człowiek ma za sobą przynajmniej kilka mniej lub bardziej udanych prób odchudzania, które miały skutkować nienagannym wyglądem sylwetki i lepszym samopoczuciem. Obie kwestie są ze sobą nierozerwalnie związane – wiele osób próbuje zrzucić zbędne kilogramy nie tyle dla własnego zdrowia, ale dla poprawy własnej samooceny. Problem z odchudzaniem pojawia się w momencie, gdy jego efekty są niemal niewidoczne, co negatywnie wpływa na poziom motywacji. Co zatem może być przyczyną braku widocznych postępów w odchudzaniu?

Brak efektów w odchudzaniu: motywacja

Większość osób podejmujących się kuracji odchudzających napotyka problem w postaci niskiego poziomu motywacji. Na samym początku walki o zgrabniejszą sylwetkę jest ona na tyle wysoka, że trudy związane ze zmianą nawyków żywieniowych czy stopniowym wprowadzaniem aktywności fizycznej do swojego planu dnia nie są zbyt mocno odczuwalne. Jednak po kilku tygodniach od rozpoczęcia odchudzania często przydarza się moment kryzysowy, którego przezwyciężenie jest kluczowe dla utraty masy ciała. Wbrew pozorom motywacja jest jednym z najistotniejszych faktorów dla odchudzających – bez niej nawet najlepiej rozpisana dieta i plan treningowy okażą się zbyteczne.

Brak efektów odchudzania: dieta

Odchudzanie nie jest jednoznaczne z rozpoczęciem głodówki i radykalną redukcją kaloryczności posiłków. Żeby schudnąć trzeba jeść i to wcale niemało. Organizm zmagający się ze zbędnymi kilogramami potrzebuje odpowiedniej dawki energii, która powinna pochodzić z wartościowych produktów. Samodzielne ułożenie skutecznej diety redukcyjnej w oparciu o poradniki nie zawsze dobrym pomysłem, dlatego warto zwrócić uwagę na catering dietetyczny, który docenia coraz więcej osób marzących o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Posiłki przygotowywane przez najlepszych specjalistów od żywienia wspomagają odchudzanie, a to wszystko dzięki diecie o dobrze dostosowanej kaloryczności oraz zapotrzebowaniu na najważniejsze składniki odżywcze. Catering pudełkowy to ogromne udogodnienie zwłaszcza dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu, zarówno jeśli chodzi o gotowanie, jak również tempo pojawiania się widocznych efektów zdrowej diety. Warto jednak wspomnieć, że dietę redukcyjną opartą na cateringu dietetycznym można urozmaicać o domowe posiłki, jednak zbyt duże modyfikacje planu żywieniowego mogą stać się przyczyną zahamowania tempa utraty wagi.

Zobacz także: http://indeks73.pl/dieta-paleo-co-warto-wiedziec-o-diecie-naszych-przodkow/

Brak efektów odchudzania: trening

Aktywność fizyczna to nieodłączny element niemal każdego procesu odchudzania. Trening, podobnie jak dieta, powinien być odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwanych efektów. Inaczej będzie wyglądać zestaw ćwiczeń osoby pracującej nad budowaniem masy mięśniowej, a inaczej osoby, której głównym założeniem jest spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dlatego też warto skorzystać z pomocy trenera personalnego, który odpowiednio dobierze nam poziom intensywności wysiłku zgodnie z aktualnymi możliwościami. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać fortuny na pomoc specjalisty – wystarczy zrobić małe rozeznanie wśród rodziny czy znajomych.