Czy warto inwestować w niewidoczne aparaty ortodontyczne?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o własne zęby już od dzieciństwa. Im większą wagę przyłożymy do tego wcześniej, tym lepszy efekt osiągniemy w dorosłym życiu. Jeżeli chcemy jednak np. poprawić wadę zgryzu to bardzo dobrym rozwiązaniem jest wizyta u ortodonty.

Zdrowy, piękny, szeroki, dobrowolny uśmiech pozwala na to, aby zdecydowanie czuć się lepiej, z pozytywnym nastawieniem patrzeć na to, co robimy i co dzieje się dookoła nas. Aby osiągnąć efekt w postaci białych zębów, równego zgryzu, braku przebarwień, ubytków i co najważniejsze próchnicy trzeba spełnić kilka warunków. Wśród najważniejszych można zdecydowanie wymienić:

– uczęszczanie do stomatologa i ortodonty w wieku dziecięcym,
– regularne szczotkowanie zębów, stosowanie nici, płynów,
– usuwanie kamienia nazębnego w razie potrzeby,
– szybkie reagowanie w razie potrzeby,
– szybka interwencja w razie konieczności np. leczenia kanałowego,
– stosowanie leczenia ortodontycznego w razie potrzeby, np. aparaty lingwalne warszawa.

Ortodoncja – czym jest?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju wad zgryzu. Usługi dedykowane są dla osób w różnym wieku, gdyż warto pamiętać o tym, że korekcie wad zgryzu może się poddać nawet osoba dorosła.

Zobacz także: http://www.eleganta.pl/jak-uczyc-dziecko-dbania-o-zeby/

Czy warto leczyć wady zgryzu?

Jeżeli chcemy zachować piękny uśmiech to zdecydowanie warto poddać się leczeniu stomatologicznemu, jeżeli tylko zachodzi taka konieczność. Zalet leczenia wad zgryzu jest bardzo dużo, a wśród najważniejszych można wymienić: poprawę atrakcyjności, poprawę estetyki twarzy, opóźnianie starzenia się twarzy, poprawę wymowy, poprawę ułożenia zębów.

Aparaty lingwalne – ich zalety

Jedną z bardzo popularnych sposób leczenia nieprawidłowego ułożenia zębów jest stosowanie aparatów ortodontycznych. Wśród bardzo popularnych są aparaty lingwalne. Do ich najważniejszych zalet można zdecydowanie zaliczyć:

– wysoką skuteczność leczenia ortodontycznego,
– leczenie praktycznie każdej wady zgryzu,

– wysoki komfort użytkowania,

– estetyczny wygląd,

– brak widoczności z zewnątrz,

– brak ukrytych skutków ubocznych podczas stosowania,

– możliwość dopasowania indywidualnego aparatu,

– mniejszy ból podczas leczenia.

Wybór odpowiedniego aparatu lingwalnego powinien być dokonany podczas wizyty ortodontycznej przez specjalistę. Tylko takie działanie zagwarantuje skuteczność leczenia.