Czy dietetyk może pomóc nam szybko schudnąć?

Zima to idealny czas na to, aby wymodelować sylwetkę oraz schudnąć. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, warto skorzystać z pomocy doświadczonego dietetyka, który określi nasze problemy, zaproponuje najlepsze rozwiązania. Dieta musi być optymalnie dobrana do naszych potrzeb, dostarczać nam odpowiednią ilość kalorii, zapewniać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Jeśli chcemy skutecznie schudnąć, pomoc specjalisty będzie nieoceniona.


Na pewno każdy z nas chce wyglądać dobrze, czuć się komfortowo, swobodnie poruszać, ubierać takie ubrania, w których czuje się idealnie. Nie da się ukryć, że odpowiednia waga oraz dobrze wymodelowana sylwetka, mają ogromny wpływ na to, jak będziemy się czuć, zarówno pod względem fizycznym, jak również psychicznym.

Często nie mamy wiedzy, a także motywacji do tego, aby opracować dietę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb, dostarczać potrzebną ilość kalorii. Dobrą praktyką jest wizyta u dietetyka. Dietetyk to specjalista posiadający szeroką wiedzę z zakresu żywienia. 

 

Dlaczego warto chodzić do dietetyka?


Odchudzanie powinno być przemyślane. Szybka utrata wagi jest niedobrym rozwiązaniem, stanowi potencjalne zagrożenie dla naszego organizmu, zdrowia, dobrego samopoczucia. Musimy pamiętać o tym, że odchudzanie musi być systematyczne. Powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii, a samo jedzenie powinno zawierać składniki odżywcze, minerały, witaminy.

Każdy z nas jest inny, ma inny tryb życia. Dlatego rolą dietetyka jest przeprowadzenie wywiadu, określenie naszych problemów i oczekiwań. Na tej podstawie można opracować dietę, a także pomóc jej realizacji. Kompleksową pomoc dietetyka otrzymamy w https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także:  https://ilovepoland.pl/nadwaga-a-dietetyk-czy-warto-sie-do-niego-udac/

Jak trwale schudnąć?

Nasza dieta musi obejmować takie aspekty, jak:

– wiek i płeć,
– choroby przewlekłe oraz inne dolegliwości,

– alergie i nietolerancje pokarmowe,
– rodzaj wykonywanej pracy,
– aktywność fizyczna.

Posiłki muszą być różnorodne, spożywane regularnie, w określonych odstępach czasu. Powinniśmy zwrócić uwagę na ich lekkostrawność, maksymalne zastosowanie produktów ekologicznych i wyrobów naturalnych. Dietetyk ustali taki plan żywieniowy, który będzie prosty w realizacji, jedzenie zapewni taką ilość kalorii, abyśmy mogli normalnie wykonywać nasze obowiązki, a także mieli siłę na realizację własnych pasji i życie rodzinne.

Z pomocy dietetyka będziemy mogli również skorzystać wtedy, gdy pojawią się jakieś problemy z realizacją diety.