Coraz częściej można spotkać się z ofertą teleporad prawnych, czyli porad prawnych udzielanych przez telefon. Czy warto z nich korzystać? Sprawdzamy oferty!
Jak można uzyskać poradę prawną?
Porady prawne udzielane są obecnie na kilka sposobów. Można uzyskać je:
- osobiście w kancelarii prawnej
- przez telefon jako teleporada prawna
- przez internet
Obecnie, gdy kontakt z prawnikiem nie zawsze możliwy jest osobiście, na przykład ze względu na kwarantannę czy obawę przed zakażeniem koronawirusem, rozwiązaniem jest skorzystanie z niej na odległość.
Najczęściej wybierana jest porada telefoniczna, która pozwala na uzyskanie odpowiedzi na pytanie od razu i dodatkowo umożliwia dopytanie o niezrozumiałe szczegóły. Czy rzeczywiście warto korzystać z takich porad prawnych? A może lepiej udać się do kancelarii samodzielnie?
Jak uzyskać poradę prawną przez telefon?
Porady prawne przez telefon udzielane są obecnie na dwa sposoby, co związane jest z formą płatności za usługę.
Pierwsza opcja to kancelarie prawne, które uruchomiły wysokopłatne numery. W tym przypadku płaci się za poradę w formie podwyższonej opłaty za rozmowę telefoniczną, zwykle około 5-8 złotych za minutę rozmowy. Taka opcja sprawcza się wtedy, gdy zapytanie jest krótkie, ponieważ długa konwersacja będzie wymagała poniesienia sporych kosztów.
Druga opcja to skorzystanie z porad prawnych z opłatą przelewem. Wtedy obsługa polega na wcześniejszym skontaktowaniu się z kancelarią prawną, na przykład online, a następnie na przesłaniu zapytania. Potem kancelaria wycenia usługę i przekazuje informacje o kosztach. Płaci się przelewem lub szybkimi płatnościami online. Po opłaceniu usługi można uzgodnić termin rozmowy – prawnik dzwoni wtedy do klienta i odpowiada na pytanie.
Kiedy warto udać się osobiście do prawnika?
Chociaż teleporady prawne są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają na uzyskanie pomocy bez wychodzenia z domu, to jednak czasami lepiej udać się do prawnika osobiście.
Profesjonalna kancelaria prawna Radom – w Radomiu można skorzystać z kompleksowych usług prawnych świadczonych przez doświadczonych prawników – radców prawnych i adwokatów. Z ich ofertami można bliżej zapoznać się online.
Osobista wizyta w kancelarii prawnej pozwala na łatwiejsze skonsultowanie wszystkich kwestii, także wtedy, gdy związane są one z określonymi pismami, na przykład umowami, wnioskami. Gdy zatem problem jest bardziej zawiły, wówczas osobista wizyta może być lepszą opcją, ponieważ pozwala na uzyskanie szerszej porady w danym temacie w podobnej cenie.