Dach płaski – jakie posiada zalety?

Każdy budynek składa się z wielu elementów, wśród których wszystkie są tak samo istotne. Mowa tu na przykład o dachu, który odpowiada za ochronę budynku przed warunkami atmosferycznymi. Ma on wiele typów, a jednym z tych, które zyskuja popularność jest dach płaski. Jakie są jego zalety i jak znaleźć dobrą firmę, która zajmie się izolacją dachu płaskiego?

Izolacja dachu płaskiego – jak wygląda

To, w czym dach płaski różni się od innych odmian dachów to między innymi izolacja termiczna. Wynika to oczywiście z tego, że jest on płaski, przez co różnią się materiały. Sam kształt dachu ma jednak wiele zalet w tej kwestii. Aby znaleźć firmę, która zajmie się izolacją dachu płaskiego powinniśmy skorzystać z internetu.

W wykonaniu izolacji dachu płaskiego istotnie może pomóc producent materiałów hydroizolacyjnych. Tego typu przedsiębiorstwa dysponują bowiem naprawdę szeroką ofertą materiałów służących do izolacji dachów płaskich i nie tylko. Takie przedsiębiorstwa posiadają zazwyczaj bardzo kompleksowe oferty i mogą zająć się również izolacją całego budynku.

Jakie zalety i wady posiada dach płaski?

Wymienianie zalet i wad dachów płaskich lepiej będzie rozpocząć od wad, gdyż tych jest zwyczajnie znacznie mniej. Główna wada dotyczy wody, a także śniegu, gdyż opady mogą na dachu zalegać z racji na zbyt małe pochylenie. Walczyć z tym można za pomocą technologii drenażowych, które pomogą w odprowadzeniu nadmiarów wody, a także śniegu. Zalet jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim dach płaski można znacznie prościej dopasować do bryły budynku.

Zastosowanie dachu płaskiego oznacza również, że mniejsza jest powierzchnia do zaizolowania, więc dom jest bardziej efektywny energetycznie i cieplnie, a także tańszy w izolacji. Na dachu płaskim możemy również wykonać instalacje takie jak na przykład zielony dach, dzięki czemu uzyskamy mały ogród na dachu, który wygląda bardzo nowocześnie i co ważne estetycznie, a także jest to rozwiązanie ekologiczne.