Demontujemy starą halę stalową. Na co zwrócić uwagę podczas rozbiórki?

Aby zbudować nową halę stalową lub inny obiekt budowlany bardzo często musimy na początku przeprowadzić niezbędne prace rozbiórkowe, a następnie uprzątnąć plac oraz przygotować teren pod inwestycję. Demontaż hal stalowych to zadanie trudne i odpowiedzialne, wymagające stosowania odpowiednich rozwiązań.

Stare obiekty magazynowe, przemysłowe, handlowo-usługowe lub niewiadomego przeznaczenia. Bardzo często ich stan techniczny nie pozwala na dokonanie remontu albo rozbudowę, a nawet drobną modernizację. Dlatego często jednym z najlepszych i po prostu jedynych sposób na to, aby rozpocząć prace budowlane jest wykonanie demontażu konstrukcji. W przypadku obiektów o konstrukcji stalowej warto zdecydowanie podjąć współpracę z doświadczonym wykonawcą, który może pochwalić się wieloma udanymi realizacjami, jak również posiadaniem odpowiedniego sprzętu oraz pracowników. Do współpracy również warto zaangażować inne przydatne firmy, jak skup złomu.

Doświadczenie wykonawcy kluczem do sukcesu

Doświadczony wykonawca to gwarancja, że podczas prac demontażowych nie będzie żadnych problemów. Warto pamiętać, że hale stalowe są dość skomplikowanymi obiektami, często o bardzo dużej wielkości i wysokości. Mogą się również znajdować w terenie mocno zabudowanym. To dodatkowo utrudnia sprawę. Doświadczony wykonawca odpowiednio podejdzie do zagadnienia, opracuje najlepszą metodę rozbiórki, wykorzysta dedykowany sprzęt, a także usunie sprawnie wszystko, co zalega na placu. Ofertę skupu złomu oraz demontażu konstrukcji posiada firma https://kamm.pl/

Zobacz także: https://somagazyn.pl/wybieramy-dostawce-materialow-budowlanych/

Odpowiednia technologia pracy

W zależności od tego, z jakim obiektem mamy do czynienia wykonawca powinien przede wszystkim najpierw zabezpieczyć teren przed dostępem osób niepowołanych oraz ochronić wszystko to, co nie powinno zostać uszkodzone podczas demontażu. Rozbiórka obiektu powinna zacząć się od najwyżej położonych elementów obiektu. W myśl tej zasady najpierw powinien być demontowany dach, a następnie dopiero ściany oraz inne elementy konstrukcyjne. Dzięki temu unikniemy niekontrolowanego przewrócenia się konstrukcji.

Demontaż, uprzątnięcie, wywózka

Sprawne porządkowanie placu to podstawa. Złom stalowy przez firmę może być od razu cięty na mniejsze elementy, umieszczany w specjalnie do tego przygotowanych kontenerach oraz transportowany na przykład do skupu złomu, gdzie zostanie sprzedany. Taka metoda pracy zapewni jej maksymalny komfort.