Jak długo trwa deratyzacja pomieszczeń?

W niektórych budynkach obecne są gryzonie, takie jak szczury lub myszy. Ich pojawienie się nie jest mile widziane z uwagi na możliwość wystąpienia zniszczeń – gryzonie uszkadzają np. ściany i meble. Gdy problem jest poważny, usunięcie pojedynczych zwierząt może nie wystarczyć.

Jak przebiega deratyzacja?

Odpowiednim działaniem w opisanym przypadku jest deratyzacja w Gdańsku. Wykonują ją specjaliści, w jednej akcji może uczestniczyć nawet kilka osób, żeby wszystko przebiegało sprawniej. Ekipa deratyzacyjna posługuje się różnymi metodami, obecnie są to czynności bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. 

Mogą być niezbędne tzw. żywołapki, za pomocą których da się schwytać gryzonie pojedynczo lub grupami. Duża ilość gryzoni wymaga przeważnie zastosowania metod chemicznych. Środki powodują oszołomienie, ale częściej zatrucie. Deratyzacja powinna być realizowana tak, by nie powodować niepotrzebnego cierpienia zwierząt.

Szkodniki w domu – na co pomaga dezynsekcja?

Prawidłowo przeprowadzona deratyzacja lub dezynsekcja w Gdańsku mogą okazać się pomocne w przypadku inwazji szczurów, myszy czy różnych insektów np. karaluchów. W zależności od tego, jak bardzo poważny jest problem, całość prac może trwać od kilku godzin do kilku dni. Niekiedy czynności powtarzane są po dłuższym czasie.

Dezynsekcja podobnie jak deratyzacja musi obejmować cały budynek, nie tylko pojedyncze pomieszczenie. Chodzi o to, że szkodniki mogą gniazdować w różnych miejscach i przemieszczać się na spore odległości. Niektóre są odporne na wiele powszechnych trucizn i wymagają zastosowania specjalnych środków.

Czy deratyzacja jest szkodliwa dla ludzi?

Podczas przeprowadzania prac związanych ze zwalczaniem szkodników w budynku ludzie nie powinni w nim przebywać, chociaż zależy to od metody. Nie wszystkie sposoby walki z gryzoniami lub insektami polegają na użyciu szkodliwej chemii. Deratyzacja przy pomocy żywołapek wymaga jedynie zadbania o to, by nikt nie przeszkadzał w wyłapywaniu gryzoni.

Podsumowując, czas trwania deratyzacji czy dezynsekcji zależy od skali zaawansowania problemu oraz wykorzystanych metod. Obecnie prace takie mogą wyłączyć budynek z użytku na kilka dni ale nie zawsze tak jest.