Jak dobrać styl łóżka do aranżacji wnętrza?

Dobór odpowiedniego łóżka do sypialni nie tylko powinien bazować na jego rozmiarze, ale również powinien uwzględniać styl. Jakie rodzaje łóżek pasują do konkretnych rodzajów wnętrz?

Łóżka tapicerowane

Cora większym zainteresowaniem w Polsce cieszą się łóżka tapicerowane. Są to łóżka wykonane z ramy pokrytej miękką gąbką oraz tapicerką. Tapicerka jest umieszczona na ramie łóżka oraz tworzy jego zagłówek.

Takie tapicerowane łóżka mogą być wyposażone w standardowy rodzaj wkładu na materac albo mogą mieć one materac wbudowany typu box. Takie łóżka określane są mianem kontynentalnych i mogą one zaoferować większy komfort. W przypadku łóżek kontynentalnych na wbudowanym materacu umieszcza się jeszcze jeden materac. Można też dodać do niego topper, czyli cienki materac, który zapewnia jeszcze większy komfort.

Tapicerowane łóżka pasują do wielu aranżacji wnętrz, między innymi do stylu nowoczesnego, minimalistycznego, glamour, a także można dobrać je do wnętrz klasycznie urządzonych. Do wyboru jest wiele typów tapicerek i kształtów zagłówków, co daje szerokie możliwości aranżacyjne.

Łóżka drewniane

Wyprodukowane z drewna łóżka również mają bardzo szerokie zastosowanie. Gdy chodzi o takie właśnie łóżka design – https://designd10.pl/meble-designerskie/lozka może być zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny.

Tradycyjne drewniane łóżka mają efektowne zdobienia, na przykład wyposażone są one w gałki na narożnikach albo w rzeźbione zagłówki. Z kolei nowoczesne łóżka drewniane przyciągają uwagę prostym wzornictwem, które pozbawione jest dekoracji.

Drewno jako materiał naturalny jest bardzo efektowne, ale także wytrzymałe, dlatego wykonane z niego łóżka mogą służyć na wiele lat. Można również bez problemów je odnawiać i malować, aby nadać im inny wygląd.

Łóżka metalowe

Wykonane z metalu łóżka można znaleźć w sprzedaży w paru wariantach, które można dostosować do aranżacji wnętrza.

Najczęściej kupowane są łóżka w tradycyjnym stylu, które wykonane są z dekoracyjnego, kutego metalu malowanego na czarny kolor. Można także zdecydować się na łóżka nowoczesne, które mają proste wzornictwo.

Łóżka z plecionym zagłówkiem

Bardzo ciekawą propozycją może być też łóżko z plecionym zagłówkiem wykonanym z rattanu. Ten materiał jest obecnie bardzo popularny i świetnie pasuje on nie tylko do aranżacji w stylu rustykalnym czy kolonialnym, ale też do nowoczesnych wnętrz.

Łóżka z plecionym zagłówkiem są oferowane w wielu wariantach pod kątem ich kolorystyki, na przykład można wybrać te w naturalnych odcieniach brązów albo malowane na czarno lub biało.

Jeszcze więcej inspiracji dotyczących wyboru odpowiedniego łóżka do aranżacji wnętrza można znaleźć online.