Jak zadbać o męski zarost? Przydatne wskazówki

Moda na męski zarost trwa w najlepsze, dlatego wielu mężczyzn poszukuje skutecznych sposobów na ujarzmienie niesfornej brody czy wąsów. Pozostawienie zarostu bez odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów stylizacji to prosty przepis na look w stylu kloszarda, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o kondycję brody na co dzień. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie, jednak wymaga znajomości kilku prostych zasad pielęgnacji oraz regularności.

Jak pielęgnować zarost – codzienne oczyszczanie

Podstawą pielęgnacji męskiego zarostu jest jego dokładne mycie. Na brodzie i wąsach gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, jak również resztki pokarmów, które stanowią idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Regularne oczyszczanie zarostu za pomocą specjalnych kosmetyków dla brodaczy to pierwszy krok w stronę nienagannego wyglądu twarzy. Na rynku znajdziemy wiele wielofunkcyjnych produktów przeznaczonych do mycia nie tylko brody, ale również twarzy i włosów, co jest wielkim ułatwieniem zwłaszcza dla zapracowanych.

Jak dbać o brodę – nawilżanie i odżywianie

Włosy na twarzy różnią się od włosów na głowie przede wszystkim strukturą – są bardziej narażone na przesuszenie oraz utratę elastyczności i matowienie. Dlatego też podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej nie można zapomnieć o zaaplikowaniu kosmetyków o działaniu nawilżającym i regenerującym. Do długiej brody świetnie sprawdzą się olejki na bazie naturalnych składników, natomiast posiadacze krótkiego zarostu powinni sięgnąć po specjalne żele nawilżające, które odżywiają nie tylko brodę, ale również skórę twarzy.

Zobacz także: https://luksusowi.pl/wizyta-w-barber-shopie-dla-kogo/

Pielęgnacja zarostu – regularne czesanie

Niezwykle istotnym etapem pielęgnacji męskiego zarostu jest jego wyczesywanie za pomocą grzebienia lub kardacza. Ten bardzo prosty zabieg pozwala wzmocnić brodę i wąsy, a także skutecznie usunąć martwy naskórek. Regularne czesanie zarostu przyspiesza wzrost włosów, a także nadaje im przyjemnej miękkości.

Profesjonalna pielęgnacja i stylizacja zarostu u barbera

Każdy brodacz powinien od czasu do czasu odwiedzić barber shop. Profesjonalny fryzjer męski nie tylko precyzyjnie przystrzyże włoski, ale nada im odpowiedniego kształtu oraz przywróci naturalny blask. Wizyta u barbera to również masa przydatnej wiedzy o pielęgnacji zarostu – dobry fachowiec zawsze posłuży radą w kontekście doboru odpowiednich kosmetyków do brody oraz doradzi w sprawie jej codziennej stylizacji.