Jakie cechy powinno mieć auto do małej firmy budowlanej?

Trudno prowadzić firmę budowlaną, a jednocześnie nie posiadać specjalnego samochodu, którym możemy przewozić materiały. Na rynku jest wiele firm, które oferuje popularne dostawczaki. Bez problemu odpowiednie auto kupimy również w komisach samochodowych. Jakie powinno być najlepsze auto do małej firmy budowlanej? Na co zwracać szczególną uwagę?

Wyposażenie nawet małej firmy budowlanej jest często różnorodne. Jeżeli kompleksowo zajmujemy się remontami oraz aranżacjami wnętrz, budową domów, posiadanie przynajmniej jednego auta jest koniecznością. Jedno z aut powinno być przystosowane typowo do przewozów różnych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, dzięki czemu nie będziemy musieli (w większości przypadków), płacić za transport.

Duża ładowność auta

Oczywiście auta dostawcze są różnorodne, więc to, jakie wybierzemy, jest kwestią indywidualną. Niemniej auto przede wszystkim powinno być ładowne. Chcąc komfortowo wozić towar, np. płyty gipsowo-kartonowe, profile, płytki, kleje, bloczki, drewno budowlane, posiadanie przestrzeni przynajmniej 3 metrów jest obecnie standardem.

Możliwość wykonania zabudowy

Jeżeli chcemy również transportować nie tylko materiały, ale również narzędzia, warto pomyśleć o takim samochodzie, w którym będziemy mogli własnoręcznie wykonać zabudowę, na przykład z drewna oraz płyty OSB, a tym samym umożliwić sobie posiadanie na budowie wszystkiego, co nam jest potrzebne do wykonania prac.

Auto nowe czy używane?

Kupując samochód firmowy, zdecydowanie powinniśmy prześledzić ofertę różnych producentów. Możemy kupić na przykład auto od dealera samochodowego, ale również odwiedzić sprawdzony wcześniej przez nas komis samochodowy.

Auto, które kupujemy, na pewno powinno być w dobrym stanie technicznym, mieć przebieg zgodny ze stanem faktycznym.

Możliwość dołączenia przyczepki

To kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Posiadanie przyczepki samochodowej jest niezwykle ważne i pozwala w prosty sposób, dodatkowo zwiększyć przestrzeń transportową. Auto budowlane powinno wiec być wyposażone w odpowiedniej jakości hak, który wytrzyma duże obciążenie oraz będzie umożliwiał prowadzenie przyczepki o większych rozmiarach.

Auto budowlane powinno być odporne na uszkodzenia oraz bardzo intensywne użytkowanie. Musimy wiedzieć, że auto firmowe tego rodzaju, często jest użytkowane w ekstremalnych warunkach, gdzie często nie ma odpowiednio utwardzonej drogi, parkingu.