Serwis do naprawy automatycznych skrzyń biegów – kiedy się do niego zgłaszać?

Automatyczna skrzynia biegów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy nie do końca czują się komfortowo przy konieczności operowania drążkiem do zmiany biegów w trakcie jazdy. Tego typu skrzynia nie tylko sprawia, że można w znacznie większym stopniu skupić się na trasie, ale także nie należy aż tak angażować ciała w prowadzenie pojazdu. Jak wszystkie elementy samochodu, także i ona wymaga napraw. Kiedy zgłosić się do warsztatu, jakie symptomy powinny nas zaniepokoić? Podpowiadamy.

Tak zwane ,,automaty” w znacznym stopniu umożliwiają komfortową i płynną jazdę, w tym pokonywanie różnej maści przeszkód. Nie bez znaczenia pozostaje przydatność skrzyni biegów w trakcie prowadzenia auta w dużym mieście, w którym to niemal codziennością jest powstawanie korków. Niekiedy zdarza się, że skrzynia wymaga naprawy, a to bardzo często jest tożsame z ponoszeniem dość dużych kosztów. Ważne jest więc, aby postawić na sprawdzony serwis automatycznych skrzyń biegów. W profesjonalnym możemy liczyć zarówno na fachową diagnostykę, jak również brak ukrytych kosztów oraz ceny napraw adekwatne do powstałej usterki. Za przykład takiego można uznać: http://renz.pl/.

Kiedy zgłosić się do warsztatu z naprawą automatycznej skrzyni biegów?

Na początku warto wiedzieć, że automatyczna skrzynia biegów wymaga regularnej wymiany oleju. Dlaczego? W dużej mierze dlatego, że cały jej układ będzie utrzymany w dobrym stanie właśnie wtedy, kiedy poziom oleju będzie wystarczający i zdatny do eksploatacji. Trzeba pamiętać o tym, że budowa skrzyni automatycznej jest znacznie bardziej skomplikowana niż manualnej. Jej mechanizm jest obciążony obsługiwaniem zdecydowanie większą ilością działań.

Zobacz także: https://webstop.pl/jakie-sa-zalety-automatycznej-skrzyni-biegow/

Kiedy więc należy udać się do mechanika? Konieczna jest wizyta wówczas, gdy ze skrzyni wyczuwalne będzie wydobywanie się zapachu spalenizny. Może on świadczyć o tym, że doszło do przegrzania się oleju przekładniowego na skutek na przykład zbyt niskiego poziomy oleju napędowego. Nie bez znaczenia może być także fakt, że postawiliśmy na jego złą jakość. Kolejna niepokojąca kwestia, to także drastyczny spadek oleju przekładniowego, co może świadczyć o jego wycieku. Pamiętajmy o tym, że przekładnia nie może, w zasadzie nie powinna pochłaniać go w zbyt dużej ilości. Wizyta u specjalisty przyda się także wówczas kiedy wyczuwalne są szarpnięcia, albo problemy związane z wyborem biegu. Diagnostyka jest konieczna także wówczas, kiedy zapali się kontrolka silnika. Oczywiście nie musi to świadczyć o tym, że doszło do uszkodzenia skrzyni biegów, niemniej może na to wskazywać, że właśnie taka awaria ma miejsce.