Własna flota samochodowa. Co jest potrzebne do jej prawidłowego utrzymania?

Posiadanie własnej floty samochodowej zdecydowanie pozwala na to, aby sprawnie realizować pracę, dostarczać zamówione produkty do klientów, wykonywać prace serwisowe czy montażowe, a także dostarczać usługi. Im większa flota samochodowa, tym większe koszty ogrzewania. Do tego należy również doliczyć pomoc różnych specjalistów.

Trudno prowadzić firmę bez posiadania służbowego samochodu. To właśnie dzięki niemu możemy szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście, realizować swoje zadania, dostarczać produkty oraz usługi. Im większa firma, tym oczywiście ilość pojazdów jest zdecydowanie większa, wymuszona chociażby tym, ile produktów każdego dnia dostarczamy do klientów.

Do dyspozycji, w ciągu dnia możemy mieć zarówno pojazdy osobowe, jak również dostawcze, ciężarowe, pojazdy specjalistyczne. Flota samochodowa w stu procentach powinna być dopasowana do profilu działalności naszej firmy. O czym warto pamiętać, mając już rozbudowaną flotę pojazdów?

Systemy zarządzania flotą

Im większa flota, tym bardziej musimy mieć nad nią kontrolę. Do tego służą nowoczesne programy do sterowania flotą, które pozwalają między innymi na monitorowanie czasu pracy kierowców, stylu jazdy, ekonomiczności jazdy, podpowiadanie w sprawie wyboru najkrótszej możliwej drogi. W skali miesiąca możemy otrzymać bardzo szczegółową analizę, która pozwoli na redukcję kosztów.

Zobacz także: https://luksusowi.pl/nowoczesny-dom-bez-tradycyjnej-kotlowni-czy-to-mozliwe/

Auto serwis

Pojazdy, które w skali nawet jednego dnia pokonują kilkadziesiąt kilometrów, zdecydowanie potrzebny będzie sprawdzony auto serwis, który regularnie będzie dokonywał bieżących napraw, ale również okresowych przeglądów technicznych. Jest to niezwykle ważne, gdyż wtedy utrzymamy pojazdy w dobrym stanie technicznym.

Dostawca paliwa

Paliwo to zdecydowanie jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na jakość funkcjonowania floty. Aby oszczędzić czas oraz pieniądze, zdecydowanie warto podjąć współpracę z taką firmą, jak hurtownia paliwa. Podejmując współpracę, zamawiając większe ilości paliwa, mamy pewność, że będzie ono miało bardzo dobrą jakość i do tego również pojazdy nie będą sprawiać kłopotów. Dodatkowo kierowcy bez żadnego problemu mogą tankować rano lub wieczorem i mieć kompleksowo przygotowane auto do pracy. Nie ma więc konieczności jeżdżenia na stację paliw oraz tankowania po wyższej cenie, niże mamy zagwarantowaną przez dostawcę. W skali miesiąca, półrocza czy roku taka oszczędność może być ogromna i pozytywnie wpłynąć na finanse firmy.