Jesienne stylizacje z koszulą – męskie i damskie

Koszule damskie i męskie to takie elementy codziennego ubioru, które bardzo często pozostawiamy na specjalne okazje. W końcu kojarzą nam się z czymś eleganckim, może trochę zbyt formalnym. Tymczasem nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nosić je zawsze i wszędzie – o każdej porze roku i niezależnie od okazji. Warto jednak poznać ponadczasowe stylizacje właśnie z ich wykorzystaniem, dzięki którym zawsze będziemy czuć się modnie i wygodnie. 

Dlaczego niezbyt chętnie nosimy koszule?

Niechęć do koszul może wynikać z faktu, że od małego jesteśmy przyzwyczajani do noszenia szczególnie niewygodnych elementów ubioru, które kojarzą nam się głównie z apelami w szkole czy rozpoczęciem roku. W ten sposób zapamiętujemy, że koszule męskie i damskie nie powinny być noszone na co dzień, ponieważ nie taka jest ich rola.

Dodać warto również fakt, że wiele tego typu elementów ubioru wykonanych jest z materiałów, których nie da się nosić z przyjemnością, a dodatkowo kroje nie są szyte na miarę, przez co odczuwamy dodatkowy dyskomfort.

Właśnie dlatego wiele osób stara się omijać koszule damskie i męskie. Powodem może być też odmienny styl, który nie zakłada noszenia stylizacji, w których będą występować właśnie koszule. Czasami warto jednak spróbować czegoś nowego, ponieważ może się okazać, że właśnie znaleźliśmy taki element garderoby, w którym czujemy się nadzwyczaj dobrze.

Czym się różnią koszule męskie od damskich

Wyróżniamy koszule męskie oraz koszule damskie. Ale co właściwie jest w nich takiego, że nie możemy nosić tego samego modelu? Oczywiście możemy, jednak rozróżnienie to wskazuje zazwyczaj stronę, po której wszyte są guziki oraz może podpowiadać nam, jaki krój będzie miało owo ubranie. Panowie są najczęściej szerocy w ramionach, natomiast wąscy w talii i biodrach. U kobiet bardzo często jest to figura klepsydry, ale niewykluczone, że możemy mieć też ciało przypominające kształtem jabłko czy gruszkę.

Właśnie z tych względów warto pamiętać, że jeżeli koszula ma być dopasowana do naszych potrzeb, to powinniśmy zapłacić za jej dodatkowe przerobienie. Bardzo rzadko można znaleźć takie modele, które wyglądają, jakby były szyte na miarę.

Koszule damskie w jesiennych stylizacjach

Jeżeli chodzi o koszule damskie, to jesienią najczęściej noszone są do jeansów oraz dłuższych spódnic. W taką porę roku nosimy też rajstopy, o czym warto pamiętać, jeżeli wybierzemy wzorzysty model koszul. Wtedy sięgamy raczej po jednolite, delikatne rajstopy, które nie będą odciągały uwagi ani też w pewien sposób gryzły się z niebanalną górą.

Jesienne koszule damskie można też ubierać pod sukienki na ramiączkach. To bardzo ciekawe i nietypowe rozwiązanie, z którego bardzo często korzystają przede wszystkim młode dziewczyny. W ten sposób możemy wykorzystać ubranie, które nosiliśmy latem, ale jednocześnie nie marznąć przy niskich temperaturach. W takim przypadku możemy założyć wzorzystą koszulę i jednolitą sukienkę bądź też odwrotnie.

Koszule męskie w jesiennych stylizacjach

Panowie również nie muszą zostawiać koszul tylko na spotkania biznesowe oraz tym podobne okazje. Białe warianty niech dalej wiszą w szafie, ponieważ jesienią dobrze jest postawić na nieco ciekawszą kolorystykę, nawiązującą nieco do aktualnej pory roku. Koszule męskie w kolorze brązu lub miodowe fantastycznie wyglądają w zestawieniu z jasnymi beżowymi spodniami. Ale nie tylko. Założymy je również do klasycznych jeansów lub czarnych modeli.