Księgowość online dla małych firm – kiedy warto z niej skorzystać?

Małe firmy to przedsiębiorstwa, które zatrudniają od 10 do 50 pracowników, a ich całkowity bilans roczny nie może wynieść więcej niż 10 milionów euro. Obecnie w Polsce małe firmy stanowią około 2,4% wszystkich przedsiębiorstw. Każdy taki podmiot musi prowadzić księgę przychodów i rozchodów lub ewidencję przychodów. Płacenie podatków i wystawianie faktur można wygodnie realizować przy pomocy programu do księgowości online. A kiedy warto z niego skorzystać?

Księgowość online dla małych firm – na czym to polega?

W dobie powszechnej cyfryzacji wiele usług przenosi się do internetu. Nie inaczej jest z rozliczeniami podatkowymi. Mając podpis kwalifikowany i elektroniczne konto podatnika, można wysyłać i otrzymywać ważne dokumenty bez wychodzenia z domu. Księgowość online dla małych firm to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na drukowanie faktur, umów i różnego rodzaju pism. Dedykowany program umożliwia automatyczne odczytywanie faktur przy użyciu OCR, generowanie e-deklaracji i raportów oraz tworzenie list płac i rozliczanie pracowników. Korzystanie z księgowości online dla małych firm znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędu, ponieważ wszystkie dane są zapisane w systemie, a program sam podpowiada, jakie działania należy podjąć.

Księgowość online dla małych firm – kiedy warto z niej skorzystać?

Księgowość online to narzędzie, dzięki któremu można szybko i bezpiecznie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Abonament za taką usługę nie jest wysoki i wynosi 49 zł netto miesięcznie. W ramach oferty przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z zaawansowanych narzędzi i kompleksowej pomocy doświadczonych doradców podatkowych. Dużą zaletą jest także stały dostęp do systemu z dowolnie wybranego urządzenia oraz prosta i wygodna obsługa. Wspomniane rozwiązanie jest szczególnie polecane przedsiębiorcom, którzy chcą zoptymalizować koszty prowadzenia firmy, a jednocześnie szukają niezawodnego i w pełni scyfryzowanego systemu do rozliczania faktur.

Księgowość online dla małych firm – co jeszcze trzeba o niej wiedzieć?

Nowoczesny system do prowadzenia działań księgowych można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Platforma wfirma.pl umożliwia swoim klientom bezpłatne przetestowanie programu przez 30 dni. W tym czasie przedsiębiorca może sprawdzić wszystkie funkcjonalności i przekonać się, czy taki sposób prowadzenia rozliczeń mu odpowiada. Księgowość online dla małych firm jest zintegrowana z bankowością elektroniczną i umożliwia sporządzanie faktur w 8 językach. W ramach oferty przedsiębiorcy będą mogli również wybrać jeden z 9 szablonów z własnym logo.

Księgowość online pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale także papier. Jest to w pełni ekologiczny i bardzo wydajny sposób na realizowanie obowiązków narzuconych przez ustawodawcę. W efekcie przedsiębiorca będzie mógł poświęcić więcej energii na działania marketingowe i nowe inwestycje, dzięki którym firma szybko się rozwinie i zacznie przynosić coraz większe zyski.


źródło: https://www.parp.gov.pl/storage/publications/pdf/ROSS-2020_30_06.pdf