Maseczka z zielonej glinki- dla kogo jest przeznaczona?

Maseczka z zielonej glinki jest kosmetykiem który doskonale sprawdza się do pielęgnacji cery trądzikowej i przetłuszczającej się. Jakie właściwości ma ten kosmetyk i Ile kosztuje? Przekonaj się również czy możesz go wykonać samodzielnie w domu.

Maseczka z zielonej glinki – właściwości

Zielona glinka jest preparatem który wyróżnią się właściwościami mocującymi, ściągającymi i przeciwzapalnymi. Jest to produkt który skutecznie pobudza gojenie się ran, glinka przywraca naturalne pH skóry. Jeżeli jest regularnie stosowana odżywia a także wspomaga odbudowę komórek naskórka, co więcej, reguluje pracę skóry i skutecznie ją oczyszcza. W glince zawarte są cenne składniki które mają za zadanie chronić naskórek przed promieniami słonecznymi co więcej, jest to produkt który zapobiega pojawianiu się reakcjom alergicznym i niweluje stany zapalne. Jest stworzony dla osób w podeszłym wieku, ponieważ koryguje zmarszczki. Zielona glinka składa się z drogocennych minerałów, które nie tylko odżywiają skórę ale również pomagają oczyścić się jej z toksyn i bakterii. Kosmetyk ten zawdzięcza swój niezwykły kolor jonom żelaza, oprócz nich w zielonej glince można również znaleźć fosfor, magnez ,mangan, selen, wapń, żelazo i krzem.

Zielona glinka – dla kogo jest najlepsza

Ze względu na swoje właściwości zielona glinka jest szczególnie zalecana dla osób które mają problemy ze skórą powinny ją stosować osoby które cierpią na trądzik a także mają problem z łojotokiem skóry.  Produkt ten może być również stosowany przy leczeniu oparzeń, podrażnień skóry, ran i ukąszeń. Warto jednak pamiętać że nie można ich trzymać więcej niż kilkanaście minut. Maseczka z glinki zielonej nie nadaje się jednak w przypadku osób z cerą wrażliwą, dla takich osób znacznie lepiej sprawdzi się glinka biała.

Glinka zielona – ile kosztuje?

To nie drogi kosmetyk ponieważ za 100 gramów można zapłacić jedynie 10 zł. Jest to bardzo wydajny kosmetyk przez to możesz mieć pewność, że starczy nawet na kilka miesięcy.

Jak stosować zieloną glinkę?

Jeżeli chcesz zastosować zieloną glinkę pamiętaj o tym by pod żadnym pozorem nie rozrabiać tego preparatu w metalowych pojemnikach. Jeżeli zapomnisz o tej zasadzie produkt ten straci swoje wszystkie właściwości. Do przygotowania maseczki z zielonej glinki należy rozpuścić produkt w wodzie lub jogurcie. Można do tego również użyć ulubionego olejku eterycznego taka mikstura powinna być nakładana na twarz najczęściej raz w tygodniu, ponieważ zbyt często stosowana może przesuszyć i podrażnić naskórek . Zielona glinka może być stosowana również do picia, doskonale sprawdza się dla osób które cierpią z powodu stanów zapalnych układu pokarmowego a także układu oddechowego można nią leczyć zapalenie migdałków i różnego rodzaju choroby dziąseł.