Męskie swetry rozpinane – jak wybierać?

Moda męska przez cały rok opiera się głównie na jeansach, T-shirtach i bluzach. Coraz częściej można zobaczyć jednak rosnący trend i znaczenie swetrów w ich garderobie. Szczególnie dużą popularnością zaczynają się cieszyć w okresie jesienno-zimowym te, które są zapinane na guzik lub zamek błyskawiczny.

Swetry zapinane na zamek błyskawiczny i guziki

Swetry zapinane na suwak kojarzą się bardziej ze sportowym stylem toteż chętniej są wybierane przez mężczyzn. Dzięki szerokiej gamie wzorów oraz krojów mogą posłużyć jako element garderoby na eleganckie wyjścia, oraz wypady do znajomych.

Dopasowanie swetra rozpinanego w dużej mierze zależy od fasonu, wzoru, a także sylwetki. Mając drobną budowę ciała można wybrać te o grubszym splocie. Do tęższej figury idealnie nadadzą się swetry rozpinane, które są długie i zwężane w talii. Pozwolą w ten sposób zamaskować odstający brzuch.

Jeśli jednak swetry zapinane na suwak nie do końca nam pasują można wybrać te z guzikami. Wielu producentów tworząc odzież o danym wzorze proponuje je w trzech rodzajach: wkładane przez głowę, zapinane na zamek błyskawiczny i zapinane na guziki. Te ostatnie to bardzo dobre rozwiązanie na eleganckie wyjścia czy spotkania biznesowe. Guziki, które dodatkowo są imitacją drewna, potrafią dodać swetrom klasy i podkreślić status.

Do czego będą pasować swetry rozpinane?

Swetry rozpinane można zarówno założyć na T-shirt, jak i do klasycznej białej koszuli. W jednym i drugim przypadku będą komponowały się bardzo dobrze. W zależności od okazji, na jaką mają być ubrane powinny być dobrane przede wszystkim kolorystycznie. Nie bez znaczenia jest także ich wybór pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane i jego grubości splotu.

Na chłodniejsze dni można założyć ciepłe kardigany zamiast kurtki. Niektóre z nich posiadają odpowiednie podszycie, dzięki czemu nie trzeba się obawiać przenikającego przez nie wiatru. Na bardzo mroźne dni producenci swetrów proponują grubsze modele, które można założyć pod puchową kurtkę. Będą zarówno pełniły funkcję termiczną jak i też modnie wyglądały.

Jak dobrać sweter rozpinany?

Odpowiedni dobór swetra powinien się opierać na kilku istotnych czynnikach. Przede wszystkim ważny jest materiał wykonania. Na tych gorszej jakości mogą pojawiać się wystające nitki oraz robić się mało estetyczne kulki. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odzieży wykonanej z bawełny. W zależności od charakteru wyjścia powinien być także dobrany odpowiedni fason i wzór.

Jeśli jest to niezobowiązujące spotkanie można pokusić się o dowolność, od dłuższych kardiganów po krótkie dopasowane swetry. Jeśli jednak ma to być wizyta biznesowa należy postawić na gładki sweter w stonowanych kolorach, a pod nim białą koszulę.