Damskie kurtki jesienne – duże rozmiary też mogą być modne!

Podczas jesiennych dni warto sięgnąć po komfortową kurtkę, która zapewni ochronę przed chłodem. Jakie modele najlepiej nadają się dla pań noszących większe rozmiary? Zobacz rekomendowane fasony oraz kolory, które pozwolą Ci na uzyskanie efektu optycznego wyszczuplenia sylwetki!

Jaka kurtka damska na jesień będzie najlepsza? Sportowe i eleganckie modele

Jesienią bardzo dobrze sprawdzają się kurtki, ponieważ są krótkie i wygodne. Bez problemów można też nosić je z różnymi zestawami, na przykład z jeansami, sukienkami czy spódnicami.

Kurtki damskie na jesień można podzielić na dwie główne kategorie, czyli na modele sportowe oraz eleganckie. Dobór w tym przypadku będzie przede wszystkim zależał od stylu ubierania się.

Do stylizacji biurowych, smart casual czy eleganckich najlepiej nadają się kurtki o klasycznych krojach, na przykład modele wełniane, krótkie trencze, kurtki pikowane z wykładanym kołnierzem, stójką. Z kolei w sportowych stylizacjach bardzo dobrze sprawdzają się kurtki z kapturami czy kurtki o kroju parki z asymetrycznym dołem oraz ściągaczem w talii.

Jaka kurtka damska plus size wyszczupli sylwetkę?

Gdy przeglądasz dostępne w sprzedaży kurtki jesienne duże rozmiary – https://butiknaplus.pl/pl/c/Kurtki-Plaszcze-Wiosenno-Jesienne/41 nie muszą oznaczać, że Twoja sylwetka będzie wyglądać nieatrakcyjnie. W takim przypadku bardzo dobrym wyborem będą kurtki, które ze względu na swój krój, rodzaj materiału oraz rozmiar pozwalają na optyczne wyszczuplenie sylwetki.

Najlepiej unikać kurtek o fasonach oversize, zbyt luźnych czy workowatych, ponieważ zamiast zamaskowania mankamentów sylwetki mogą one dodatkowo je podkreślić. Wobec tego dobre kurtki w dużych rozmiarach dla niej powinny być odpowiednio wyprofilowane – dopasowane w górnej części, wcięte w talii, natomiast poniżej niej lekko luźniejsze.

Warto zwrócić uwagę na kurtki, które mają również ściągacze w pasie lub wyposażone są w paski. Dzięki nim można również dodatkowo wymodelować sylwetkę.

Kurtka nie powinna być też zbyt krótka. Najlepiej zdecydować się na model zakrywający pośladki, który będzie sięgać do około połowy uda. Taka długość jest wygodna, ale jednocześnie umożliwia ona odpowiednie wymodelowanie figury.

Warto również zwrócić uwagę na modele, które mają gładką strukturę, czyli nie mają pikowania. Gdy natomiast chcemy wybrać kurtkę pikowaną, warto zdecydować się na model, który będzie miał pikowanie w romby lub inne wzory, natomiast unikać modeli o pikowaniu w grube, poziome pasy.

Gdy chodzi o kolorystykę, najlepiej sprawdzają się modele ciemniejsze, stonowane, na przykład kurtki czarne, khaki, bordowe, granatowe.