Mamo, co mogę założyć?

Moda dziecięca przez lata przeszła prawdziwą ewolucję. Niegdyś w szafie małej damy była tylko jedna „odświętna” sukieneczka, dziś branża odzieżowa dla naszych dzieci oferuje znacznie więcej. Choćby eleganckie sukienki dla dziewczynek, które posiadają najrozmaitsze kroje, występują w całej palecie barw, z aplikacjami, cekinami czy haftami.

Dziewczynki już od najmłodszych lat lubią się przebierać – mają własne ulubione kolory czy ukochane aplikacje ze zwierzątkami czy bohaterami z kreskówek. Po cichu każda z nich marzy, aby zostać modelką albo – prozaicznie – zostać pochwaloną za swoją niesamowitą kreację przez ciocię czy babcię. Miłość do mody zaczyna się więc już bardzo wcześnie. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy ma swoje ulubione ubrania, w których wygląda ładnie i czuje się komfortowo. Dzieci wcale nie są tu żadnym wyjątkiem.

Niebieski to nowy czarny

Eleganckie sukienki dla dziewczynek zajmują w szafie i w sercu szczególne miejsce. Dlaczego? Bo są piękne i wygodne. Przy czym ich wzornictwo wcale już się nie ogranicza do landrynkowych kolorów. Projektanci zadbali, aby mamy i ich córki miały w czym przebierać. W tym sezonie króluje kolor królewski – czyli klasyczny i zawsze modny niebieski. Niezwykle popularne stały się tzw. „jeans’ówki” o prostych fasonach z dodatkiem pasków czy też wstawek z czerwonym haftem. Takie zestawienie nadaje zarówno lekkości, jak i elegancji.

Obok jeans’ówek nadal pozostaje w modzie szarość w różnych odcieniach. Przez wiele lat była ona uważana za kolor nudny i nijaki. Tymczasem to właśnie szarość znakomicie komponuje się w zestawieniach z kolorowymi aplikacjami, zwłaszcza z cekinów. Kto jeszcze nie widział magicznych cekinów, od razu się w nich zakocha. A to wszystko za sprawą prostego zabiegu, że sukienka jednym ruchem dłoni zmienia swój wygląd – biały kot magicznie zmienia się w czarnego, a to dzięki ruchomym cekinom. Co jak co, ale magię i koty uwielbia prawie każda dziewczynka.

Mała czarna dla małej kobietki

Na ważne uroczystości branża odzieżowa poleca czarne eleganckie sukienki dla dziewczynek. Jak mawiała słynna projektantka Coco Chanel: „Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji”. W wariancie „małej czarnej” dla młodych dam branża odzieżowa poszła o krok dalej. Nadal poleca czarne jednobarwne topy, ale dół sukienki wykończony jest kolorowym wzorem (na przykład w drobne kwiatuszki albo w jednobarwne motyle).

A ja na to: jak na lato?

I ostatnie, choć najważniejsze pytanie: a co z latem? Przecież w tym okresie sukienka to ubranie pierwszego wyboru przez małe modnisie. Nic dziwnego, bawełniana przewiewna tkanina i łatwość zakładania połączona z ciekawym wzorem to doskonałe rozwiązanie na upalne lato. A w tym roku takich dni wcale nie brakuje. Co w tym sezonie oferują sklepy odzieżowe? Przede wszystkim tropikalne akcenty – flamingi, tukany, a z motywów roślinnych – cytryny i bardzo popularne żywo zielone liście palmy.

Podsumowując, eleganckie sukienki dla dziewczynek to w tym sezonie klasyka – stonowane kolory i ciekawe wzornictwo. Latem – zupełnie odwrotnie – egzotyczne szaleństwo. Bo moda nie lubi przecież nudy.