Na czym polega leczenie zębów pod narkozą?

Usługa leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym – pod narkozą jest zabiegiem bardzo popularnym, zwłaszcza wśród osób panicznie bojących się stomatologa lub takich, które z różnych względów nie chcą pamiętać wizyty.

Współczesna stomatologia daje naprawdę ogromne możliwości i pozwala na leczenie nawet w bardzo trudnych warunkach, pacjentów o wysokim stopniu zaawansowania próchnicy lub osób cierpiących na choroby dziąseł. Praktycznie nie ma przypadków, gdy doświadczony stomatolog, który posiada odpowiednią wiedzę, zaplecze nie mógłby zaproponować pacjentowi najbardziej odpowiedniej metody leczenia, która doprowadzi do znaczącej poprawy jakości uśmiechu i oczywiście zdrowia jamy ustnej.

Jednym z bardzo popularnych zabiegów, który wymaga jednak odpowiedniego podejścia z obu stron jest leczenie zębów pod narkozą, czyli w znieczuleniu ogólnym. Wykonanie takiego zabiegu ma ogromny potencjał i pozwala osiągnąć bardzo duże efekty.

Czym jest narkoza stomatologiczna?

Narkoza stomatologiczna to inaczej znieczulenie ogólne. Proces ten przeprowadzany jest w obecności dwóch zespołów specjalistów – stomatologicznego oraz anestezjologicznego. Wymaga on odpowiedniego przygotowania oraz wyposażenia, które pozwala na stałe monitorowanie funkcji życiowych pacjenta, a także wyposażenia, które w nagłych przypadkach umożliwi podjęcie niezbędnych działań zmierzających do wybudzenia, uratowania życia. Podanie narkozy odbywa się zawsze pod okiem specjalistów. Możne ona przybrać formę dożylną lub wziewną. Leczenie zębów pod narkozą można bezpiecznie wykonać w klinice https://mcs-przychodnia.pl/

Zobacz także: https://drzewożycia.org/zalety-leczenia-zebow-pod-narkoza/

Kiedy warto stosować leczenie pod narkozą?

Zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym mogą być świadczone zarówno dla dorosłych, jak również dla dzieci. Podanie narkozy (gdy wszystkie wymogi medyczne są spełnione) pozwala na bardzo szeroki zakres prac, które mogą praktycznie od razu przynieść satysfakcjonujący efekt. Leczenie stomatologiczne pod narkozą jest dedykowane zwłaszcza osobom, które panicznie boją się gabinetu stomatologicznego oraz wszystkiego, co z nim związane. Chodzi tu zarówno o typowy ból fizyczny związany chociażby z usuwaniem zębów, leczeniem kanałowym, jak również ból psychiczny. Leczenie pod narkozą pozwala praktycznie nie pamiętać wizyty, pozwala również na przeprowadzenie leczenia wielu zębów jednocześnie, co nie jest możliwe w przypadku leczenia metodą tradycyjną.