Polacy coraz chętniej inwestują w apartamenty

Green House Development podsumowuje sprzedaż mieszkań inwestycji Wave Apartments w Międzyzdrojach. Liczby prezentowane przez dewelopera pokazują, że Polacy coraz częściej kupują luksusowe nieruchomości nad morzem – zarówno na własny użytek, jak i wynajem.

Według badania przeprowadzonego przez Biostat w październiku br., aż 75 proc. respondentów deklarowało, że wolne środki zainwestowaliby w nieruchomości. Jak się okazuje, prawie połowa badanych chciałaby mieć swój „drugi dom” nad morzem. Polacy, posiadający wolne aktywa, chętnie realizują swoje plany inwestycyjne i kupują mieszkania – nie tylko nad Bałtykiem. Według GUS-u, w odpowiedzi na stale rosnący popyt na rynku nieruchomości, wzrasta również podaż lokali, w tym także luksusowych. Green House Development potwierdza, że zainteresowanie apartamentami w Międzyzdrojach nie słabnie. Polacy kupują mieszkania na własny użytek, jak również pod wynajem, w celu osiągnięcia zysku.

Deweloperskie wieści z Międzyzdrojów

Od kwietnia 2018 roku, deweloper sprzedał łącznie 84 apartamenty w inwestycji Wave Apartments. Ok. 20 proc. z nich przeznaczone było do oddania w zarządzanie, a 80 proc. to mieszkania docelowe klientów. Znaczna przewaga drugiej grupy apartamentów wynika m. in. z faktu, iż lokale skierowane do inwestorów (apartamenty na wynajem), wprowadzono do oferty dewelopera dopiero w maju 2019 roku.

Jakie mieszkania są najchętniej wybierane?

Największą popularnością, biorąc pod uwagę liczbę pokoi, cieszyły się mieszkania dwu- i trzypokojowe. Inwestorzy szukali głównie lokali o powierzchniach ok. 36 m kw., od 37 do 44 m kw. oraz od 41 do 44 m kw. Co ciekawe, mniejszym zainteresowaniem cieszyły się lokale z dwoma pokojami o powierzchni większej niż 45 m kw. Przyszli mieszkańcy Wave Apartments kupowali natomiast mieszkania dwupokojowe o powierzchni ok. 45 m kw., ok. 50 m kw., a także inne o powierzchni od 36 do 44 m kw. Średnia cena apartamentów z przeznaczeniem oddania ich w zarzadzanie wynosiła 18 195 zł brutto, natomiast pełniących funkcję docelową mieszkania – 21 024 zł brutto.

Wszystkie apartamenty sprzedawane były z wykończeniem. W lokalach pod wynajem – wykończenie było kompletne, włącznie z meblami ruchomymi oraz dekoracjami.

Sprzedaż apartamentów z przeznaczeniem do oddania w zarządzanie stale rośnie. W Wave Apartments stopa zwrotu sięga nawet 7% w skali roku. Oznacza to, że inwestor, który nabędzie luksusową nieruchomość, będzie zarabiał na dzierżawie, uzyskując stały, miesięczny czynsz netto.