Reklamówki: z czego są wykonane i jak mogą stać się reklamą dla firmy?

Każdy z nas ma na co dzień do czynienia z reklamówkami. Znajdziemy je w sklepach, spożywczych, kosmetycznych, piekarniach czy sklepach z odzieżą. Mało kto zastanawiał się jednak z czego są wykonane reklamówki i jakie są ich właściwości. Okazuje się, że produkt może być wykorzystany na wiele sposobów. Odpowiednio zaprojektowany może być darmową reklamą dla firmy, która zyska nowych klientów. W artykule omówimy czym jest polietynen, jakie są jego właściwości i zastosowanie w branży reklamówek.

Czym jest polietylen?

Powszechnie wykorzystywany do wyrobu wielu przedmiotów jest tzw. polietylen. Materiał należy do grupy poliolefin, czyli polimerów składających się z węgla i wodoru. Polietylen tworzą mery CH2=CH2. Daje to możliwość modyfikacji materiału i uzyskania różnych zastosowań i właściwości. Materiał został użyty po raz pierwszy przez przypadek w 1898 roku przez niemieckiego chemika. Sposób produkcji polietylenu na szeroką skalę został opracowany w latach 30 w Wielkiej Brytanii. Będziemy mieć z nim do czynienia dzięki wielu przedmiotom codziennego użytku. To wyjątkowo giętki, przeźroczysty materiał, który wykazuje właściwości termoplastyczne. Właściwości materiału docenią producenci bardzo różnorodnych przedmiotów. Mowa o różnych pojemnikach, butelkach, kanistrach czy akcesoriach. Żyłki, liny, zakrętki do butelek również są produkowane w polietylenu.

Właściwości polietylenu

Materiał towarzyszy nam każdego dnia, ponieważ jest jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych. Zauważymy go zatem w trakcie pracy, nauki, zabawy lub zakupów. Nie każdy wie, czym dokładnie jest polietylen, ale każdy na z nim styczność. Co rok jest produkowane ponad 60 milionów ton tego materiału, który jest dostępny w kilku odmianach. Najczęściej spotykany podział obejmuje gęstość polietylenu: gęsty (HDPE) i mało gęsty (LDPE). W przypadku LPDE mamy do czynienia z gęstością 0,910-0,930 g/cm3. HDPE przyjmuje natomiast gęstość 0,941-0,965 g/cm3 i temperaturą topnienia 126-135 stopni. Rodzaj HDPE zawiera więcej fazy krystalicznej i jest znacznie twardszy.

Zastosowanie polietylenu: reklamówki

Polimer wykazuje wiele zastosowań, a najpopularniejszą są po prostu powszechnie dostępne reklamówki. Znajdziemy je w sklepach odzieżowych, spożywczych, kosmetycznych. Służą do pakowania produktów, np. pieczywa, warzyw, owoców. Takie reklamówki są znacznie cieńsze i całkowicie przezroczyste. Znajdziemy również reklamówki do pakowania zakupów, które będą znacznie grubsze. Mogą mieć nadrukowane logo lub nazwę sklepu. Taka odmiana towaru ma zazwyczaj grube uszy, które służą do trzymania. Z ich pomocą możemy transportować nawet dość ciężkie zakupy bez obawy o rozerwanie. Materiał ochroni nasze zakupy przed wilgocią, przykrymi zapachami czy ubrudzeniem.

Reklamówki jako nośnik reklamowy

Właściciele firm starają się zaistnieć na rynku i wyróżnić na tle konkurencji. W celu zdobycia nowych klientów lub współpracowników wykorzystują reklamę. Kampanie reklamowe w telewizji, gazetach lub portalach internetowych są dość drogie. Warto wspomnieć, że nie każdą firmę stać na taką inwestycję. Dobrym rozwiązaniem okaże się wówczas wykorzystanie reklamówek jako nośnika reklamy. Dobrze wykonany nadruk na reklamówkach może przyciągnąć uwagę. Logo firmy będzie wówczas zapamiętane i kojarzone z określoną grupą towarów. Możemy dodać chwytliwe i łatwe do zapamiętania hasło, które dodatkowo zwróci uwagę. Estetycznie wykonane reklamówki będą z chęcią używane przez klientów, którzy staną się darmową reklamą firmy.